ZáříNa Vinohradské máme rozestavěné nové obecní garáže. Fotky ukazují čilí průběh stavebních prácí, konkrétně se odlévají betonové stropy. Od půlky příštího roku budeme mít k pronajmutí 80 parkovacích míst.
Tuhle investici Praha 3 odkládala desítky let. Projekt jsme zadali hned po volbách v roce 2018.
 


Soud se vyjádřil k žalobě Poslední generace na podmínky stanovené magistrátem pro "Pochod za rychlost 30"
1) Dal za pravdu aktivistům a zrušil výrok o určení náhradní trasy po chodníku.
2) Dal za pravdu magistrátu, že happening na vozovce před Národním muzeem je nelegitimní blokací dopravy.
Písemné vyhotovení rozsudku by měl soud doručit do 30 dnů. Magistrát pravděpodobně podá v prvním bodě kasační stížnost.
 Magistrát vydal rozhodnutí a stanovil podmínky "Pochodu za rychlost 30" tak, že demonstranti musí použít chodník, aby neblokovali dopravu. Rozhodnutí je velmi precizně a za mě i logicky zdůvodněné. Má to 8 stránek.
Poslední generace chce rozhodnutí napadnout u soudu.
Vlastně jsem rád, že to konečně soud rozsekne.
 Před pěti lety jsme se s Šimonem Ornestem takhle nechali vyfotit pro titulku Radničních novin. Na zastupitelstvu jsme za to pak od opozice dostali hrozný kartáč.
Nicméně jsme tak rozjeli veřejnou diskusi a připomenuli, kolik Praha 3 každoročně utratí za úklid.
Rozšířili jsme množství stojanů s pytlíky. Oprášili jsme v té věci spolupráci s městskou policií a upozorňovali, jaká hrozí neukázněným pejskařům pokuta. Několik let jsme to připomínali v různých kampaních. Co myslíte? Je to teď po těch pěti letech o něco lepší? Má to smysl?
Každopádně děkuji všem, kteří berou úklid po svém pejskovi jako samozřejmost. Dobře vím, že Vás je většina!
 Rada hlavního města Prahy právě schválila výběr stavební firmy na rekonstrukci Jiřáku. Iniciativa a projekční práce proběhly pod taktovkou Prahy 3. Autorem je MCA Atelier. Stavět bude magistrát. Tohle je důležitá věc jak pro Prahu 3 tak i pro Prahu 2!
Díky všem, kteří se na projektu podílejí!
Kdo ještě neviděl vizualizace a zajímají ho podrobnosti projektu, nechť klikne zde.
 


Srpen


Vrátil jsem se z dovolené. Zkouknul jsem Facebook a protože teď u politiků frčí fotky z cest, nezůstanu přeci v koutě.

Takže, do naší dodávky jsme naložili spacáky, stan a celý rodinný cirkus. Trochu jsme se chtěli projet autem.

Až v Irsku jsme se na západním pobřeží zastavili o Atlantik. Bylo to pět tisíc kilometrů a tři cesty trajektem. Trochu zima, občas pršelo, ale celkem často vysvitlo i sluníčko. Bylo to super. Pěkný zbytek léta přeji!


Červen

Pražská rada před pěti minutami schválila přejmenování Koněvovy ulice. Od 1.10. se bude jmenovat podle prvního žižkovského starosty Hartiga. Praha tak definitivně potvrzuje loňské rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 3. Je mi jasné, že tomu všichni netleskají, ale sám jsem za to rád.+2 dalších

První graf ilustruje vývoj počtu registrovaných osobních automobilů v Praze. Na 1,3 mil. obyvatel jich je registrováno 970 tis. Od roku 1990 je to zhruba trojnásobek! Zdrojem dat je TSK a MD.
Další grafy dokumentují vývoj znečištění ovzduší v Praze opět od počátku devadesátých let. Grafy jsou součástí analýzy, kterou pro mě vypracoval ČHMÚ.
Aut je moc. Ale vzduch dýcháme mnohem lepší.


Zobrazit vše