Září

Přátelé, mě na komunální politice neskutečně baví, že k těmhle volbám většinou chodí voliči kompetentní. Nevolí podle stranického klíče a vědí, co chtějí. Pro nás politiky je to motivující.

Díky moc za vaši podporu. Čekal jsem, že dopadneme dobře, ale tohle překonalo i moje nejoptimističtější představy. Je to nejlepší odměna, kterou jsme za naši práci mohli dostat.

Jedeme dál!
28,56 %


Sousedé, čtyři roky jsem se snažil pracovat tak, abych Vás v den voleb mohl s čistým svědomím požádat o podporu ve volbách.
Ten den je dnes :-)
Díky.


Michal Vronský: Dnes je poslední den naší kampaně v ulicích Prahy 3. Bylo milé i poučné potkávat se a diskutovat s Vámi.
Zítra a v sobotu se konají volby, které rozhodnou o směřování Prahy 3 v dalších 4 letech.
Děkujeme za Vaši přízeň a případnou podporu.


Rozmohl se nám tady takový nešvar. Starostou by se chtěli stát i kandidáti, kteří se do Prahy 3 "přestěhovali" sotva pár měsíců před oznámením své kandidatury.

Za ODS se o post starostky uchází Iva Vojtková z Břevnova, která si bydliště na Prahu 3 změnila v prosinci. Během debaty kandidátů v Olšance vysvětlovala, že tady má příbuzné a že zde kdysi pracovala. Ale nakonec připustila, že tak učinila kvůli volbám. Lídr ČSSD Tomáš Petříček se stal občanem Prahy 3 ještě o pár měsíců později, a to v únoru letošního roku. Kuriózní je, že před čtyřmi lety se stejným způsobem pokoušel získat post starosty Prahy 7 a dostal krásných 1,87%. V řadách kdysi nejsilnějších stran Prahy 3 zjevně nastala hluboká personální krize.

Každopádně oba příchozí kandidáty vítám mezi námi. Až se potkáme, nachystal jsem si malý dárek. Před časem jsme ve spolupráci s Freytag & Berndt vydali turistického průvodce Prahou 3, který obsahuje i přehlednou mapu :-).

PS: Abych kolegům z ODS a ČSSD nekřivdil, podobný příběh se váže i k pirátskému lídrovi minulých voleb. Štěpán Štrébl se k nám přistěhoval z Karlových Varů dokonce až v dubnu 2018. Tehdy žádného turistického průvodce Prahou 3 nedostal. Možná právě proto na mandát radního pak sám rezignoval a oznámil svůj přesun do USA.Dokončujeme novou ordinaci pro pediatra. Bude v Barance. Řemeslníci tam dneska dělají podlahy a elektroinstalace. Dříve tady bylo agitační středisko KSČM, jenže když komunisté odmítli platit komerční nájem, prostory vyklidili. Řekli jsme si, že dětský lékař se lidem hodí víc.

A samozřejmě to není jen o té ordinaci. Jednáme s konkrétní paní doktorkou, která je připravena zde otevřít svoji praxi. Držte nám palce.


Tady pan zastupitel za ANO se mě snažil nachytat na švestkách a přichází se svojí konspirační teorií. Ale v principu se ptá dobře. Proč ten Ptáček kandiduje taky na magistrát?
Budu rád za podporu i na magistrátní kandidátce. Díky moc.


Dostávám maily od lidí, kteří se na mě obrací s tím, že u nich v ulici někdo odložil staré kanape či ledničku, nesvítí osvětlení nebo někdo založil černou skládku. Snažím se na každý takový mail poctivě odpovědět a hledat řešení.
Ale taky vždycky připomenu, že tady už řadu let máme službu Čistá Trojka, která přesně k takovým věcem slouží. Tahle parta vyřešila za poslední rok 2 646 takových problémů. Co nevyřeší sami, předávají pověřeným organizacím (TSK, THMP, AVE).
A protože stále narážím na lidi, kteří o Čisté Trojce nikdy neslyšeli, dovoluji si její existenci znovu připomenout i tady.

Problémy můžete hlásit na


Michal Vronský, kandidát na starostu Prahy 3 je náš lídr. Je to autentický člověk z Prahy 3 a jeho rodina zde žije už sedm generací. Znám ho jako schopného manažera, aktivního skauta a především jako čestného člověka. Je předsedou našeho zastupitelského klubu, dokonale zná prostředí radnice a čtyři roky byl moje pravá ruka. Michal může úspěšně navázat na moji práci a je zárukou, že připravené projekty neskončí v šuplíku.

Úlohu starosty jsem plnil s radostí. Ale po poradě s mojí ženou a třemi dětmi jsem se rozhodl, že se o funkci nebudu znovu ucházet. Přesto se své role na radnici rozhodně nevzdávám. Jen pro mě už nebude povoláním na plný úvazek a prostor si na ni najdu ve svém volném čase. Kandiduji v týmu společně s Michalem.
Pokud si myslíte, že jsem svoji práci dělal dobře, a chcete, aby si městská část udržela nastolený směr, udělejte si prosím čas tento pátek či sobotu a zvažte naši podporu ve volbách. Naše kandidátka TOP-STAN a Žižkov (nejen) sobě má číslo 7.

Milí sousedé, děkuji Vám za veškerou podporu a spolupráci. Pokračujeme dál.

Jiří Ptáček
starosta Prahy 3 v letech 2018–2022 a Váš soused z Radhošťské


Zobrazit vše