Únor

Víte, co je super? Pamatuji masopusty před několika lety. Byly to vychytané akce, kam dorazili najatí umělci z daleka. Letos je to návrat ke kořenům. Do průvodu jsme pozvali místní spolky a fakt dorazily. V průvodu hrdě pochodovali místní hasiči, myslivci, zahrádkáři, včelaři, fotbalisté z Viktorky, skauti, motorkáři, studenti z umělecké průmyslovky... a spousty dalších. Těch spolků bylo bezmála dvacet.

 

Díky všem a nezlobte se na mě, pokud jsem Vás přímo nejmenoval... a příliš se dojal :-)


Pamatujete, jak se předloni rekonstruovala Husitská? Čeká nás pokračování. Technická správa komunikací vyhlásila minulý týden výběrové řízení na navazující úsek Koněvovy ulice až po křižovatku s Černínovou ulicí. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 129 100 000 Kč bez DPH.

 

Nechceme, aby se opakoval příběh z Husitské. Kritika tehdy mířila hlavně k rychlosti stavby a organizaci objízdných tras. Vyjednali jsme, že Technická správa komunikací v podmínkách výběrového řízení nově požaduje dvousměnný pracovní režim a to včetně sobot. Základním hodnotícím kritériem bude nadále cena, ale významnou se stane i rychlost stavebních prací. Ta nebude hodnocena 20 % jako v minulosti, ale její váha stoupne na 30 %. Současně by se měla odděleně opravovat levá a pravá strana ulice, takže bude po celou dobu zachován provoz do centra a po objízdných trasách bude veden pouze směr z centra.

 

Praha 3 není investorem oprav. Nebudeme si malovat, že se to tentokrát obejde úplně bez komplikací. Nicméně dříve nebylo zvykem, že by radnice takto ovlivňovala dopravní stavby na svém území. Snažíme se minimalizovat dopad na obyvatele. A tady nám zatím TSK vychází vstříc.

 

Začít by se mělo na začátku léta.


---

 

PS: Když jsem v roce 2018 kandidoval, psal jsem o tom krátký článek. Tehdy mi hodně lidí tvrdilo, že to prostě nejde. Kdyby se někdo chtěl vrátit o dva roky zpět, článek najde zde.


Já ty podzemní kontejnery taky nemám moc rád. Údržba stojí dost peněz a hlavně mají malé otvory. Třeba takovou středně velkou pohovku do nádoby na papír vůbec nejde procpat...


Vyfoceno včera večer. Dnes dopoledne na náklady města uklizeno. Požádal jsem městkou policii o záznam z kamerového systému, tohle tam museli nosit pěkně dlouho.Nové logo Prahy 3 mě fakt baví. Ale vytetovat si ho na ruku, to je už hodně velká patriotická švihlost. Stanislav Hořejší do toho šel.

 

Dnes jsme se potkali na radnici a kromě loga na předloktí přinesl ještě jeden nápad. Stanislav digitalizuje staré dokumenty. Hodně času tráví v Archivu hlavního města Prahy. Sbírá fotky starých usedlostí, které tady kdysi dávno byly. Chtěl by se podílet na přípravě naučné stezky, která by tahle místa představila přímo v ulicích Prahy 3.

 

Jo, líbí se mi to!


V loňských volbách do Europarlamentu významně zabodoval Luděk Niedermayer z TOP 09. Tady v Praze 3 dostal suverénně největší počet přednostních hlasů. Mandát pochopitelně získal.


Proto jsme se rozhodli, že jej pozveme k nám na Prahu 3. Pojmenovali jsme to "Žižkov v Evropě".


Kdybyste měli chuť, stavte se ve čtvrtek 27. února od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36).

 

Více v pozvánce na akci na Facebooku.


Na Koněvově ulici máme nebytový prostor po bývalé bance. Byl řadu let prázdný. Ale od loňského roku opět slouží. Pronajala si jej od nás Asistence, o.p.s., která poskytuje sociální služby lidem s tělesným a kombinovaným postižením.

 

Viděli jejich nový klip? Tunel určitě znáte :-)


Mimochodem, žižkováci prošli testem na výbornou.


Určitě jste už zaznamenali varování meteorologů, že nám tady bude hodně foukat. V novinách se rovnou píše o orkánu. Dle ČHMÚ by měla rychlost větru v Praze dosahovat mezi 6:00-13:00 rychlosti 110 km/h, což je klasifikováno jako "extrémně silný vítr". Neberme to prosím na lehkou váhu. Tady ve městě mohou být nebezpečím především padající větve či vyvrácené stromy v parcích.

 

Jsme v kontaktu s městskou policií. Strážníci počítají s možností, že bude třeba operativně uzavřít některé vytipované plochy. Nicméně je třeba, abychom všichni dbali zvýšené opatrnosti a svoje chování přizpůsobili aktuální situaci. To platí jak pro ty, kteří se budou pohybovat na ulici, tak i pro ty, kterým by například mohlo něco odlétnout z balkonu, parapetu či terasy.

 

Díky.


Právě jsme v rezidenci primátora podepsali společně se Zdeňkem Hřibem, primátorem Prahy, memorandum o spolupráci na přeměně budovy Nákladového nádraží Žižkov. Mezi účastníky memoranda je i Ministerstvo kultury, Národní filmový archiv, České dráhy, Sekyra Group a Žižkov Station Development. Všechny spojila myšlenka konverze staré nádražní budovy na nové centrum zaměřené na kulturu a vzdělávání.

 

Hlavní město Praha podpisem memoranda deklaruje zájem získat pozemek severně od budovy jako území pro budoucí trasu metra a pro vedení tramvajové trati. Praha společně s naší městkou částí chce také získat část severního křídla budovy s cílem zde vybudovat školu. S ohledem na avizovanou výstavbu v okolí to bude nezbytnost. Čelní budova by se měla stát novým sídlem Národního filmového archivu. Ministerstvo kultury chce oslovit své další organizace, aby mohli na projektu participovat.

 

Za Prahu 3 je v té věci hlavním tahounem místostarosta Tomáš Mikeska. Tomáši, díky!


A velké díky patří i radní Janu Chabrovi, který je tahounem projektu na magistrátu. Honzo, díky!


Zobrazit vše