Říjen


Od června běží pilotní projekt sběru použitých jedlých olejů.
- na Ohradě před hotelem Vítkov
- na Olšanském nám. roh Jičínské a Táboritské
- na rohu Velehradské u Vinohradské ulice
Původně to podle nadšených reakcí na sociálních sítích vypadalo tak, že nebudeme stačit vyvážet. Ale vždycky, když jdu kolem, dívám se dovnitř a žádná sláva to není. Kontejnery stačí vyvážet měsíčně a bývají poloprázdné. Co myslíte, má tahle služba smysl? Kdo z vás už službu využil?+5 dalších

Právě probíhá tiskovka k výsledkům architektonické soutěže o obnovu náměstí Jiřího z Lobkovic. S ohledem na okolnosti kolem nás se tak děje formou videokonference.
V konkurenci 11 soutěžních návrhů zvítězil projekt architekta Martina Stáry a Jana Antala ze studia Perspektiv.
Všechny soutěžní návrhy budou veřejnosti představeny v únoru 2021 formou výstavy v prostorách Informačního centra Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Stejně jako u ostatních soutěží budou v brzké době první tři oceněné návrhy k prohlédnutí na stránkách České komory architektů.
Nyní začneme s vítězem jednat o smlouvě na projektové práce směřující ke stavebnímu povolení a následné realizaci stavby. Soutěž jsme připravili ve spolupráci s Českou komorou architektů.
 +2 dalších

Vedle radnice jsme otevřeli testovací místo na COVID-19.


Protože přibývá těch, kteří se musí z nějakého důvodu postavit do fronty na COVID test a na Praze 3 nám takové místo doposud nebylo zřízeno, rozhodli jsme se jej vytvořit sami. Hned vedle radnice na Havlíčkově náměstí je dlouhodobě nevyužitá budova bývalé základní školy. Před třemi týdny jsem na místo přivedl zástupce hygieny, magistrátu a možného organizátora odběrů. Od té doby došlo ke znovupřipojení budovy k vodovodní síti, obnově sociálních zařízení a provizorní rekonstrukci přízemí. Ve spolupráci se společností Aiomica zde bylo zřízeno zázemí pro dvě odběrová místa. Aby se čekající zbytečně nepotkávali s těmi, kteří již mají odběr za sebou, vchází se průjezdem z ulice Štítného a po výkonu se vychází na náměstí. Testování je k dispozici pro samoplátce i pro všechny, kteří mají žádanku od lékaře. Registrace je zde - https://www.aiomica.com/staynegative-at-h10.


Kolega Šimon Ornest během dne zveřejní na profilu Praha 3 krátké video, zachycující proměnu prostor během zmíněných třech týdnů. Děkuji Aiomica a.s. za spolupráci. Díky všem, kteří si tam těch čtrnáct dní mákli a pomohli v tak krátké době oběhat všechna potřebná razítka. Zůstaňte negativní.
 
Po přečtení dnešních novin potřebujeme taky nějaké pozitivní informace. Právě teď byly na zastupitelstvu MHMP schváleny investiční dotace pro Prahu 3 v celkové výši 45,6 mil. Kč. Půjde to na opravy volných bytů a opravy školy. Díky!


Politici vždycky dávají na Facebook, když se jim něco povede. Když něco změní, prosadí či zařídí. A já to dělám taky.
Jenže ve skutečnosti mě ještě více těší, pokud věci dobře fungují, aniž by bylo třeba cokoliv měnit. Tímto vyjadřuji svůj obdiv paní ředitelce ošetřovatelského domu Habrová Petře Gabriel Lojdové a celému týmu. Třeba tohle je perfektní!
A zmíním i paní ředitelku naší pečovatelské služby Emilii Kalovou. Obě služby fungují velmi dobře a za to jim obzvlášť v téhle době patří velký dík.

Více v původním příspěvku Prahy /II.Někteří možná pamatujete na pana Balcara. Člověka, který prožil poslední roky svého života v průchodu panelového domu Táboritská. Když to řeknu hodně diplomaticky – jeho přítomnost zrovna nepřispívala čistotě toho místa. Zároveň řada z nás se s ním nejednou dala do řeči. Měl načteno hodně knížek. Dalo se s ním bavit o informatice i cestování. Nevím, co se mu v životě přihodilo, ale ještě pár let před smrtí žil podle všeho celkem normální život. Vzpomínám si, že mu tehdy hodně lidí nabízelo pomoc, svůj pobyt v průchodu však vždy deklaroval jako osobní rozhodnutí. Zemřel v březnu 2019 (https://www.facebook.com/praha3.cz/posts/2353915057972862/).
Tenhle týden se na stejném místě objevila "peřina" podepsaná jeho jménem. Přesněji řečeno, je to jakýsi odlitek ze sádry. Přirozeně tvrdý a těžký. Netuším, kdo ho zde zanechal, ale dověděli jsme se o něm skrz stížnost jedné paní, která ji chtěla odkopnout a přivodila si tak zranění vyžadující lékařské ošetření. Správce domu předmět pro jistotu uložil do skladu.
“Pomník” pana Balcara je stejně nejednoznačný, jako byl on sám. Ale připomněl mi, že na něj vzpomínám vlastně docela rád a že životní příběhy mohou být nesmírně komplikované.V Ponci teď proběhla tiskovka k projektu Domu tance, který by měl oživit chátrající lázně na Husitské. Paní Yvona Kreuzmannová se do toho projektu poměrně “zakousla”.
Mimochodem, mezi řadou vizualizací mě zaujalo tohle schodiště z Husitské přímo na cyklostezku. Já sice nejsem žádný zapálený tanečník, ale tomuhle projektu hrozně držím palce.


PONEC - divadlo pro tanec
Pavel Křeček • radní Prahy 3Od devadesátých let máme na radnici Knihu cti.
Každoročně v ní přibude pět až deset jmen. Až na pár výjimek jsou to lidé, kteří si čest zaslouží s ohledem na celoživotní dílo či mimořádnou práci pro Prahu 3.
Dnes ale proběhl mimořádný zápis. Chtěli jsme ocenit všechny dobrovolníky, kteří se rozhodli pomoci v prvních měsících koronavirové krize. V březnu zasedli k šicím strojům a pro ostatní šili roušky, roznášeli obědy seniorům nebo pomáhali na krizové lince. Byly to stovky lidí a dnešní ocenění patří každému z nich. Místo konkrétního jména je v knize napsáno "dobrovolníci".
Za všechny se dnes do knihy podepsala Gabriela Sedláčková, provozovatelka baru Bar Behind the Curtain. Tehdy svůj podnik změnila na "rouškodílnu" a místo aby zachraňovala své podnikání, pomáhala druhým a koordinovala desítky dalších dobrovolníků.
Díky.
 


Zobrazit vše