Listopad


Dneska jsem ho naposledy projel a na chatě uložil k zimnímu spánku.
Po komunálních volbách jel rovnou do servisu. Byl tam rok, ale teď jezdí jako za mlada.
Měli jsme ho ve volební kampani v roce 2018, 2022 a podle všeho zvládne i tu v roce 2026.
 Obnovený původní design Jiřáku je dokonalý stroj času. I když to mám blíž na Floru, rád si sem ty dva bloky navíc zajdu.
Z toho mála nepůvodních věcí tady jsou 4 CLV panely. Reklamu respektuji. Dopravní podnik z toho má solidní příjem.
Ale nemohli bychom si tady jednou dovolit malý luxus bez reklam?
 V Ostravě stejně jako v Praze, řeší nedostatek strážníků městské policie. A protože si tady na to trochu stěžovali cestující v MHD, rozhodl se zdejší dopravní podnik vzít iniciativu do svých rukou. Před sedmi lety zavedl "asistenty přepravy". Nejsou to strážníci, nenosí střelnou zbraň. Nejsou to ani revizoři, protože i když mohou dávat pokuty, nejsou hodnoceni podle toho, kolik jich rozdají. Možná by je šlo přirovnat k průvodčím. Poradí, pomohou s kočárkem, ale současně mají u místních respekt, protože když někdo dělá problémy, mohou ho okamžitě vykázat z přepravy. A pokud je to nad jejich síly, přivolají policejní hlídku. Působí během celého dne, ale nejvíce jich je nasazeno na nočních spojích.

Dávalo by Vám to smysl v Praze?

Mimochodem, dneska jsem v Ostravě po patnácti letech. V hlavě jsem ji měl uloženou docela jinak. Je to dost zajímavé místo.


Říjen


U vodojemu na Floře bude zítra od 9:00 probíhat cvičení spolupráce magistrátu, složek integrovaného záchranného systému a Armády ČR. Půjde o simulaci útoku neznámou látkou na vodohospodářskou infrastrukturu v Praze. Na místě bude zasahovat policie a hasiči. Se svojí technikou dorazí i armáda a v okolí se budou rozmisťovat cisterny s pitnou vodou. Podle všeho to bude celkem šrumec.
Zítra tedy nepodléhejte panice, voda vám z kohoutku poteče pitná a dobrá.
Štěstí přeje připraveným
 
Tohle jsou dnešní fotky z metra na Jiřáku. Otevření je na spadnutí.
Co bylo dobré, zůstalo ❤ .
 


U každého, kdo v Praze 3 zemře a nemá ve svém okolí někoho blízkého, kdo by se postaral o jeho důstojný pohřeb, přijímá tuto úlohu poslední služby městská část.
A právě proto jsme loni pořídili obecní hrobku. Ta byla rekonstruována a osazena nápisem Občané Prahy 3. Změnili jsme tak letitou praxi, kdy byl popel zemřelých mísen se zemí a bez obřadu umisťován do hrobky pohřební firmy.

Dnes jsme pohřbívali potřetí. Uloženo bylo pět uren. Nejmladší zemřelé bylo 70 let a nejstaršímu bylo 81. Obřady jsou přístupné veřejnosti. Na hrobce je umístěn QR kód s adresou webové stránky, kde jsou uvedena jména všech, kteří zde nalezli místo posledního odpočinku.

Děkuji všem, kteří si dnes našli čas a dorazili.


Během tohoto týdne jsme do ulic přidali další popelníky. Nejdou přehlédnout.
Špaček je odpadek jako každý jiný, jenže se fakt hodně blbě uklízí.
 


Zobrazit vše