Duben


+2 dalších

Díky všem zahradníkům a zahradnicím, kteří se ujali rabátek u stromů ve své ulici. Každoročně to obdivuji třeba tady v Přemyslovské a Radhošťské. Je to pecka a děláte lidem radost.
Vzkaz pro chovatele pejsků na jedné z fotek je myslím univerzálně platný jak pro adoptovaná rabátka, tak pro záhony s letničkami, o které se stará radnice. Díky.
 


Březen


Přátelé, kdo na Jiřáku nakoukl za stavební ohrazení, spatřil fontánu rozloženou na malé kousíčky, jako by byly z Lega. Jednotlivé díly jsou popsané, připravené na odbornou renovaci a fontána samozřejmě zůstane na náměstí.
Ve stejnou dobu bagr rozebírá betonový podstavec a podzemní strojovnu s nádrží na vodu. Tyhle části se už před lety v podstatě rozpadly. Voda prosakovala do podzemí. Takhle se opět dočkáme okamžiku, kdy bude v prstenci kolem fontány čistá voda a děti se v ní budou moc zase cákat.
 
Pan stavbyvedoucí z Jiřáku vyslyšel četná přání fanoušků stavební techniky a nechal do ohrazení vyříznout pozorovací okénka. Takto se rozšiřují řady budoucích bagristů!
Kromě přichystaných okének je možné stavbu pohodlně pozorovat od vchodu kostela, odkud je přinejmenším polovina náměstí vidět jako na dlani.
Pěkný víkend všem!
 


Únor


Přátelé, po zimní přestávce jsme opět otevřeli tržiště na Jiřáku! Provizorně je vedle kostela, kde jsme pro něj nechali připravit mlatový povrch. Během letošního roku tak bude možné opravit prostor před školou.
Finálně to tady ale bude vypadat jinak. Budeme tady mít trávník se zavlažovacím systémem a pod povrchem budou velkokapacitní retenční nádrže na dešťovou vodu ze střechy kostela. Vzadu na fotce vykukuje vrtná souprava.
Na dalších fotkách můžete vidět vizualizaci stejného místa a dnešní fotku ze stavby.
 +5 dalších

Přátelé, v lednu to byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy jsme představili nové logo Prahy /||.
Byla to docela mela. Odvážného vizuálu si všimla média, vtipálci i celá řada firem. Parodie zaplnily sociální sítě. Alza, Adidas či McDonald's si upravili svá profilová loga do "našeho stylu". Opozice hlasitě bila na poplach a občanům slibovala, že až nás porazí ve volbách, logo zase vrátí zpátky.
Připomínám, že logo vzešlo z designérské soutěže uspořádané organizací CZECHDESIGN. Do soutěže se přihlásilo 81 autorů a vybráno bylo dílo od Jakub Vaněk Studio. Za ty čtyři roky se naší cestou vydalo několik dalších městských částí.
Jak logo hodnotíte dnes? Měli jste ho rádi od samého začátku? Postupně jste změnili názor? A nebo jste se s ním dodnes nesmířili?
Vybavujete si nějakou povedenou či vtipnou variaci?
 


Můj páteční příspěvek o bezdomovci s platebním terminálem celkem zaujal.
Přátelé, vy, co máte platební kartu, dávejte na sebe v pondělí pozor :)
 


Přátelé, o rekonstrukci Jiřáku jsme na sociálních sítích už prodiskutovali celé hodiny. Co všechno se tam bude měnit, jak dlouho to bude zavřené, kolik to bude stát a proč se vlastně celá revitalizace realizuje.
Přesto je to stále vděčné téma a společně s Michalem Vronským nás napadlo, že bychom tenhle projekt mohli stanovit jako hlavní téma pondělního "setkání se starostou". Obvykle se tahle akce koná na radnici, ale protože jde o Jiřák, setkáme se v Infocentru Prahy 3 přímo na náměstí (Milešovská 1). Některé věci je lepší si povědět osobně, když budete mít chuť se stavit, najdete nás tam oba. Společně s námi dorazí i pan stavbyvedoucí.
Pondělí 19.2. od 16:00.
 


Byl jsem si na Jiřáku koupit chleba. Znáte ho, ne? Ten nejlepší chleba na celém světě tu mají.
Tady pán mě zastavil, zda bych si nekoupil Nový prostor. Přiznám se, že jsem na něj neměl moc náladu a navíc jsem fakt neměl hotovost. Říkám pánovi, že ne, že mám jen platební kartu v mobilu a jdu si jen pro chleba.
Prý to není problém. Bere i platební karty a z kapsy vytáhl terminál. Prý to tak umí už od loňského léta. Přátelé, smekám před lidmi, kteří dávají lidem bez domova takovouhle šanci. Nový prostor je skvělý projekt a tohle je taková třešnička na dortu.
Až Vám někdo bude říkat, že nebere karty, protože je to děsně komplikovaný, tak si vzpomeňte tady na pána s Novým prostorem.
 


Zobrazit vše