Leden

Praha /II velmi dobře :-).
Nejsem si zcela jistý, zda se naplnila Babišova vize udělat z voleb referendum o vládě. Ale zcela jistě se z nich stalo referendum o samotném Babišovi.


V minulém kole jsem volil jinak. Ale dneska s radostí podpořím Petra Pavla. I čepici s třemi /II jsem vyměnil za tu jeho generálskou.
Bude dobrým prezidentem. Václav Havel funkci opustil před dvaceti lety. Po tak dlouhé době se hrozně těším, že zase budu hrdý na hlavu státu.


Babišův "diplomatický" zásek nepobouřil jen lidi v Polsku a Pobaltí. O jeho neochotě pomoci aliančním partnerům píší i na Ukrajině a hlavně v Rusku. Tady v Praze 3 chceme dát jasně najevo, že Babiš není to samé co Česká republika. Na radnici jsme teď vyvěsili vlajku NATO.
Závazky se musí dodržovat.

Budeme rádi, když se k nám přidají i další města a městské části.


Koalice SPOLU dnes v Praze nabídla Pirátům a STANu většinu v radě. Rada by tedy byla složena v poměru 5+4+2. Zástupci STANu se již dříve nechali slyšet, že takové řešení berou. Nyní je tah na Pirátech.

Za Prahu 3 říkám, že by se ta koalice na magistrátu vážně hodila :-)


Listopad

Přátelé, dopoledne jsem si naskládal věci do dvou beden a svou kancelář předal novému starostovi.
Věřím tomu, že Michal bude skvělým představitelem Prahy 3.

Já se vracím ke svému původnímu zaměstnání. Michalovi budu k dispozici jako řadový člen rady, který tuto roli bude vykonávat ve svém volném čase. Pokud jste moji stránku sledovali jako profil starosty, zvažte, zda se nechcete přihlásit k odběru jeho stránky Michal Vronský, starosta Prahy 3. Já zde nebudu tak aktivní jako dříve, nicméně příležitostně chci i nadále psát o Praze 3 a nově i o dění na magistrátu.

PS: Na fotce jsou i kolegové z našeho sekretariátu. Celé čtyři roky pro mě odváděli skvělou práci. Teď budou oporou pro Michala. Díky vám za to kolegové!Tyhle dvě fotky jsou od sebe přesně čtyři roky. První vyfotil Šimon Ornest bezprostředně po té, co jsem byl v roce 2018 zvolen starostou. A tu druhou jsme pořídili v pátek.

Funkci jsem vykonával 1 469 dní. Během té doby jsem na radniční adresu dostal 51 914 mailů a přišlo mi 2 465 papírových dopisů. V řadě z nich jste se na mě obraceli s nějakým problémem. Pokud nepočítám rozeslané gratulace k výročím a různé hromadné dopisy, tak jsem jich za tu dobu sám napsal 22 109. Začaly mi šedivět vlasy a přibral jsem čtyři kila.

Bavilo mě to a dělal jsem to rád. Díky všem, kteří se mnou spolupracovali. Velký dík patří mojí rodině, která mě podporovala. Zítra předám žezlo svému nástupci. Držím mu palce a budu mu následující čtyři roky plně k dispozici. Jednání zastupitelstva začíná zítra v 15:00.Po roce se na Jiřáku opět rozezněla legendární zvonohra pana Manouška. Má 57 zvonů a váží 22 tun. Poprvé se rozsvítil vánoční strom.
Přeji klidný adventní čas.


Vedle budovy ÚSTRu je takový menší pomník, který připomíná hrdinský čin Ryszarda Siwiece. Podle něj se jmenuje i zdejší ulice. A protože se stále nedaří, aby ta budova nevypadala jako nadrozměrný dřevěný balík, vznikl nápad využít provizorní zakrytí fasády a příběh polského hrdiny kolemjdoucím trochu více připomenout.

S nápadem přišel ředitel Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj a samotné dílo vytvořil tým v čele s vizuálními umělci Ondřejem Klímou a Michalem Fylakem. Malba vznikla i za podpory Prahy 3. Konkrétně jsme zajistili lešení, které autoři používali během tvorby.

Líbí se mi to :-).


Zobrazit vše