2022

V roce 2022 jsem opět kandidoval v komunálních volbách, ale po dohodě s mojí rodinou jsem už nekandidoval na starostu Prahy 3. Místo v čele jsem s potěšením uvolnil mému nástupci Michalovi Vronskému (www.michalvronsky.cz). Volby v Praze 3 jsme s poměrně solidním náskokem vyhráli a Michal se starostou skutečně stal.

Kromě zastupitelstva Prahy 3 jsem kandidoval též do zastupitelstva hlavního města Prahy. I zde jsem byl zvolen.

Ani v jednom ze zastupitelstev nezastávám uvolněnou pozici. Vrátil jsem se do svého původního podnikání v IT a politickou roli vykonávám ve svém volném čase. V Praze 3 jsem členem rady městské části s gescí životního prostředí. Na magistrátu jsem předsedou bezpečnostního výboru.

S novým starostou Michalem Vronským na radnici Prahy 3

2018

V komunálních volbách roku 2018 jsem kandidoval v čele koaliční kandidátky TOP 09 a Starostové (STAN) s podporou Žižkov (nejen) sobě. Získali jsme 21.08% hlasů.

20. listopadu jsem byl zvolen sedmým porevolučním starostou Prahy 3, a stal jsem se tak zaměstnancem 75 000 obyvatel Prahy 3.

Děkuji všem za projevenou důvěru. Držte nám prosím palce.

Ustavující schůze zastupitelstva 20. 11. 2018

2015

září 2018

V květnu 2015 se nám s manželkou narodil třetí potomek a od té doby tedy jsme pětičlenná rodina ze Žižkova. Dnes už chodí obě starší děti do školy a nejmladší Šimon začal prvním rokem chodit do školky.


2014

 

V roce 2014 jsem do zastupitelstva kandidoval z 11. místa a ačkoliv jsem měl v rámci kandidátky čtvrtý nejvyšší počet hlasů, na zvolení to nestačilo. Přesto jsem se angažoval u vzniku některých projektů, jako je například Čistá Trojka nebo veřejný registr smluv na webu městské části.


2010

Před osmi lety jsem vstoupil do TOP 09. Můj zájem o politiku byl vždy spjat s Prahou 3, nikdy jsem neusiloval o veřejnou funkci mimo naši městskou část.


2002

 

O komunální politiku v Praze 3 se aktivně zajímám od roku 2002. Tehdy jsem poprvé přišel na jednání zastupitelstva coby divák a zaskočilo mě, v jaké atmosféře se rozhoduje o naší městské části. Aktivátorem pro můj vstup do politiky byla prachobyčejná naštvanost.


Kauza 3 opakovaně vyšla i jako tištěný časopis,
který byl zdarma distribuován na celém území Prahy 3.

V roce 2007 jsme se s kamarády rozhodli založit web Kauza3.cz. Tehdy prakticky neexistoval Facebook, Radniční noviny sloužily výlučně ke koaliční propagaci. Chtěli jsme vytvořit prostor pro veřejnou diskusi a publikování názorů napříč politickým spektrem. Od té doby zde bylo publikováno přes 2000 článků a nespočet diskusních příspěvků. Zatímco dnes je samozřejmé, že jsou na webu městské části videozáznamy z jednání zastupitelstva, před deseti lety jsme tato jednání sami natáčeli a na našem webu publikovali. Dělali jsme to tak dlouho, dokud jsme nepřiměli radnici, aby tak činila sama. A Kauza 3 žije dodnes. (www.kauza3.cz)


1998 - 1999

V době, kdy jsem navštěvoval střední průmyslovou školu, jsme začali s kamarády podnikat. Naší hlavní činností byla tvorba webových prezentací a eshopů. Před bezmála dvaceti lety však byla situace taková, že většinu zákazníků jsme vlastně poprvé připojovali k internetu a učili je zacházet s emailem. Firma se na trhu dobře uchytila, k dnešnímu dni má zhruba 15 zaměstnanců a mezi její klienty patří společnosti Makro, Benzina nebo Národní muzeum. Několikrát jsme se umístili na prvních místech v soutěžích WebTop100 a Internet Effectiveness Awards. V dalších letech jsme ve stejném týmu založili ještě několik dalších firem, ale NETservis s.r.o. je pro nás stále hlavním projektem. (www.netservis.cz)


1990

V roce 2007 jsem byl na táboře poslední rok jako vedoucí.
Byl jsem o 11 let mladší a o 30 kilo lehčí :-)

V roce 1990 jsem přišel do skautského oddílu Lumturo. Mnoho let jsme měli klubovnu ve sklepě v Žerotínově ulici. Posléze se náš oddíl stěhoval do Orlické a teď má krásnou klubovnu ve vnitrobloku v Nitranské ulici. Oddílu jsem vděčný za hodně věcí. Skauting samozřejmě naučí samostatnosti a dá příležitost zažít poměrně dost dobrodružných okamžiků. Důležitou hodnotou jsou i vztahy, které přetrvávají do dospělosti. V oddíle jsem totiž potkal svou ženu, se kterou vychováváme tři děti. S kamarádem ze skauta už bezmála dvacet podnikám a i řada dalších kolegů pochází ze skautských řad. Ostatně i s mým všeobecným lékařem, zubařem a právníkem jsme se potkali právě zde. Takže jsem rád, že Lumturo dodnes perfektně funguje a můžeme sem přivést naše děti. (www.lumturo.cz)


1986

 

V září 1986 jsem začal navštěvovat základní školu na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Dodnes tam některé pedagogy potkávám a například náš tělocvikář Miloš Boleslav ve škole stále vyučuje. Zde jsem samozřejmě prožil i revoluci v roce 1989, do které nás dobře vtáhla paní učitelka Hrdinová. Pamatuji, jak jsme o výtvarné výchově malovali plakáty s pozvánkou na demonstrace a o tělocviku je rozvěšovali na náměstí.


1979

 

V tomhle roce jsem se narodil. Naše rodina žila v Radhošťské ulici a ačkoliv jsem se v životě několikrát stěhoval, tak vždy v rámci této ulice.


1925Ptáčkové zde bydleli od nepaměti. Například můj pradědeček Josef Ptáček provozoval v okolí Jiřího z Poděbrad tři hospody. Bydlel zde i můj dědeček, který byl bankovním úředníkem v Živnobance. A celý život tu pochopitelně prožil i můj tatínek, který byl projektantem telefonních ústředen. Jako člen týmu řídil například výstavbu mezinárodní telefonní ústředny na Olšanské ulici (CETIN).