22. 3. 2021


Kolega Materna dnes předal panelový komplex Blahoslavova/Roháčova do rukou stavební firmy Subterra. Náklady na revitalizaci by měly dosáhnout sumy 182 560 200 Kč s DPH. V současnosti je zde 132 bytů. Vznikne jedenáct nových (bezbariérových) a k tomu ještě nebytový prostor určený k pronájmu. Dodavatel byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení.

Za zmínku stojí ještě jedna věc. Je mi jasné, že pro řadu z Vás jsou online videokonference běžnou formou pracovních schůzek. Nicméně minulý týden jsme pro nájemníky zmíněných domů udělali online schůzku, abychom je seznámili s průběhem rekonstrukce. S ohledem na to, co teď zažíváme, to nešlo udělat jinak. Takže jsme zkusili alespoň takovouto náhradní formu. Připojilo se kolem padesáti účastníků. U některých počítačů přitom sedělo několik lidí. Schůzka trvala něco přes hodinu a přišla mi dost konstruktivní.

Když si vzpomínám, kolik lidí loni v březnu tyhle vymoženosti zkoušelo poprvé, bojovali s kamerou či nastavením mikrofonu a srovnám to s dneškem, kdy jsem sledoval řadu lidí třeba i seniorního věku, kteří se s naprostou jistotou zapojili do takovéhle velké konference, je to obdivuhodné. Díky všem, kteří se na tomhle podílejí.


Zpět na všechny aktuality