22. 9. 2022

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Starostou by se chtěli stát i kandidáti, kteří se do Prahy 3 "přestěhovali" sotva pár měsíců před oznámením své kandidatury.

Za ODS se o post starostky uchází Iva Vojtková z Břevnova, která si bydliště na Prahu 3 změnila v prosinci. Během debaty kandidátů v Olšance vysvětlovala, že tady má příbuzné a že zde kdysi pracovala. Ale nakonec připustila, že tak učinila kvůli volbám. Lídr ČSSD Tomáš Petříček se stal občanem Prahy 3 ještě o pár měsíců později, a to v únoru letošního roku. Kuriózní je, že před čtyřmi lety se stejným způsobem pokoušel získat post starosty Prahy 7 a dostal krásných 1,87%. V řadách kdysi nejsilnějších stran Prahy 3 zjevně nastala hluboká personální krize.

Každopádně oba příchozí kandidáty vítám mezi námi. Až se potkáme, nachystal jsem si malý dárek. Před časem jsme ve spolupráci s Freytag & Berndt vydali turistického průvodce Prahou 3, který obsahuje i přehlednou mapu :-).

PS: Abych kolegům z ODS a ČSSD nekřivdil, podobný příběh se váže i k pirátskému lídrovi minulých voleb. Štěpán Štrébl se k nám přistěhoval z Karlových Varů dokonce až v dubnu 2018. Tehdy žádného turistického průvodce Prahou 3 nedostal. Možná právě proto na mandát radního pak sám rezignoval a oznámil svůj přesun do USA.


Zpět na všechny aktuality