9. 12. 2019

Zkusme se společně zamyslet nad podobou vánočního osvětlení Prahy 3. Výzdoba se dnes instaluje na hlavní dopravní tepny. Jde především o širší ulice s provozem tramvají (Vinohradská, Seifertova, Jana Želivského, Koněvova...), kde se na sloupy veřejného osvětlení připevňuje těleso se svítícími ornamenty. Místo klasických žárovek se dnes používají LEDky, ale pamatuji, že už v devadesátých letech se to nedělalo jinak.

 

Co kdybychom to příští rok změnili? Místo rušných ulic, kde výzdoba trochu splývá s reklamními poutači a nasvícenými výlohami, bychom se mohli zaměřit na místa, kam lidé chodí na procházku. Mám na mysli především náměstí, vybraná stromořadí či okolí základních a mateřských škol. Možná jste si všimli, že jsme letos zkusmo nechali nazdobit jedno stromořadí na Jiřího z Poděbrad. Nachází se mezi kostelem a Vinohradskou ulicí. Včera jsem pozoroval, kolik lidí se pod těmi ozdobenými stromy fotí :-)

 

Ještě se hodí dodat, že vánoční osvětlení Prahy 3 každoročně stojí kolem 600 000 Kč. Ročně tak vyjde každého z nás na necelou desetikorunu.

 

Nebojte se mi napsat svůj názor.


Zpět na všechny aktuality