2. 5. 2022


Včera do funkce ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů nastoupil nový ředitel. Ve své koncepci nepočítá s dlouhodobě opuštěnou budovou úřadu v Siwiecově ulici. Dneska jsme byli na Ministerstvu financí připomenout, že o budovu máme zájem. Více v příspěvku Michala Vronského, kandidáta na starostu Prahy 3. Držte nám palce.

Michal Vronský, kandidát na starostu Prahy 3
Dnes jsme společně s Jiřím Ptáčkem, starostou Prahy 3 navštívili ministerstvo financí. Praha 3 už během ministerského mandátu paní Schillerové, dávala vědět, že by se ráda postarala o budovu Ústavu pro studium totalitních režimů, která je už několik let zabalená do netkané textilie a její rekonstrukce je dlouhodobě pozastavena. Pokud bychom budovu získali, otevřela by se tak možnost ji využít pro zázemí fotbalového stadionu Viktoria Žižkov a mohla by být součástí širších plánů na revitalizaci celého území včetně přilehlého parku.
Současně včera byl do funkce jmenován nový ředitel ÚSTRu. Ve své koncepci vedení ústavu s dokončením rekonstrukce nepočítá. Budoucnost vidí jinde.
Proto jsme si domluvili schůzku na ministerstvu financí a protože i zde je nové vedení, prezentovali jsme náš zájem na získání budovy. Pokud se to povede, nebude to hned. Ale tomu místu by to hodně pomohlo. Držte nám palce.


Zpět na všechny aktuality