8. 6. 2021

KONEC PÁSEK!
Až do včerejška platily přísnější pravidla pro venkovní farmářská tržiště než pro vnitřní obchody. V obou případech bylo stanoveno 15 m2 na jednoho člověka, ale v případě klasických prodejen se započítávali jen zákazníci a na venkovních tržištích i samotní prodejci.

No a tohle byl jeden z důvodů, proč jsme sem zatím nevrátili oblíbený streetfood. Hodně lidí si totiž občerstvení nejen koupí, ale na tržišti i rovnou konzumuje. Dát si kafe na tržišti je trochu společenská záležitost.

Minulý týden jsem tohle téma otevřel s lidmi z Hygienické stanice hl. m. Prahy. Řešili jsme, zda na ministerstvu na farmatrhy náhodou trochu nezapomněli. Pak jsme s novináři natočili nějakou reportáž a postupně to probublalo až na to ministerstvo.

Od dnešní noci došlo k úpravě pravidel. Zítra už nebude tržiště obehnané páskou. Nejpozději příští týden se vrátí i to občerstvení. Přesto prosím, chovejte se i nadále odpovědně a ohleduplně. Respirátory a rozestupy na tržišti dle vládních nařízení stále platí. Díky moc!


Zpět na všechny aktuality