9. 10. 2020


Někteří možná pamatujete na pana Balcara. Člověka, který prožil poslední roky svého života v průchodu panelového domu Táboritská. Když to řeknu hodně diplomaticky – jeho přítomnost zrovna nepřispívala čistotě toho místa. Zároveň řada z nás se s ním nejednou dala do řeči. Měl načteno hodně knížek. Dalo se s ním bavit o informatice i cestování. Nevím, co se mu v životě přihodilo, ale ještě pár let před smrtí žil podle všeho celkem normální život. Vzpomínám si, že mu tehdy hodně lidí nabízelo pomoc, svůj pobyt v průchodu však vždy deklaroval jako osobní rozhodnutí. Zemřel v březnu 2019 (https://www.facebook.com/praha3.cz/posts/2353915057972862/).
Tenhle týden se na stejném místě objevila "peřina" podepsaná jeho jménem. Přesněji řečeno, je to jakýsi odlitek ze sádry. Přirozeně tvrdý a těžký. Netuším, kdo ho zde zanechal, ale dověděli jsme se o něm skrz stížnost jedné paní, která ji chtěla odkopnout a přivodila si tak zranění vyžadující lékařské ošetření. Správce domu předmět pro jistotu uložil do skladu.
“Pomník” pana Balcara je stejně nejednoznačný, jako byl on sám. Ale připomněl mi, že na něj vzpomínám vlastně docela rád a že životní příběhy mohou být nesmírně komplikované.


Zpět na všechny aktuality