30. 3. 2022


Před čtyřmi lety jsme do zastupitelstva Prahy 3 šli v koaličním uskupení TOP 09 + STAN s podporou Žižkov(nejen)sobě. Ta spolupráce se ukázala jako smysluplná. Díky za ni.

Nejspíše víte, že letos nás opět čekají komunální volby. Spolupráci mezi TOP 09 a STAN jsme oznámili již v lednu. Před pár okamžiky jsme na Žižkovském vysílači stvrdili další spojení se spolkem Žižkov(nejen)sobě. Jsme tedy zase kompletní a společně chceme pokračovat v projektech, které jsme na radnici nastartovali v uplynulých letech.

Pro mě to má ještě jeden osobní rozměr. Otevřeně říkám, že mě práce starosty hrozně baví. Celé čtyři roky se s podporou rodiny snažím vykonávat svěřenou funkci na 100%. Přesto není tajemstvím, že jsem se rozhodl v dalším volebním období o funkci starosty neusilovat. Vedou mě k tomu především osobní důvody a nemohu si dovolit zastávat politickou funkci další čtyři roky na plný úvazek.

V čele kandidátky bude Michal Vronský, zastupitel Prahy 3. S Michalem se dobře známe bezmála dvacet let. Ještě v době, kdy sociální sítě byly v plenkách a radnice působila jako tajemný hrad v Karpatech, jsme se podíleli s dalšími místními nadšenci na vydávání lokálního časopisu KAUZA3. Michal je odborníkem na oblast školství, je skautským vedoucím, místním patriotem a předsedou našeho zastupitelského klubu. Radnici zná jako své boty a poslední čtyři roky mi byl oporou. Michal může být dobrým starostou Prahy 3.

Na druhém místě bude kandidovat současný místostarosta Pavel Dobeš, který je přísným správcem městské kasy a gesčním radním přes územní rozvoj. A na třetím místě budu zase já. Prahy 3 se rozhodně nevzdávám. Chci být k ruce budoucímu starostovi a chci zajistit kontinuitu všech rozjetých projektů. Jsem připraven věnovat Praze 3 i nadále hodně času, byť komunální politika již nebude mým zaměstnáním.

Tady je prvních deset míst kandidátky. Volby budou až na podzim, ale už dnes hrajeme s otevřenými kartami:

Michal Vronský (TOP09)
Pavel Dobeš (STAN)
Jiří Ptáček (TOP09)
Pavel Křeček (STAN)
Jan Materna (TOP09)
Zdena Štěpánková (STAN)
Petra Sedláčková (TOP09)
Jaroslav Ille (TOP09)
Robert Pecka (TOP09)
Eva Pánková (STAN)

Držte nám prosím palce!


Zpět na všechny aktuality