21. 6. 2021


Oslovili jsme vlastníka parku pod stadionem Viktoria Žižkov. To místo nejspíš znáte jako park "RADOST". Nabízíme mu možnost, že od něj park koupíme.

Důvodů pro takový krok je hned několik. V první řadě je to veřejná plocha, která potřebuje revitalizaci. Praha 3 většinu parků opravila, nebo na jejich opravu připravuje projekt. Místo je však specifické v tom, že je veřejnou plochou, ale současně je soukromým pozemkem. Chtít po soukromém vlastníkovi, aby investoval do veřejného parku, to je věc problematická. A o možnosti obce financovat revitalizaci soukromého pozemku platí to samé. Přitom se jedná o krásnou lokalitu, která by si uvedení do náležitého stavu bezpochyby zasloužila.

Druhým důvodem je samozřejmě návaznost na stadion Viktoria Žižkov. Budoucí rozvoj sportoviště je úzce spjatý s tímto parčíkem. Tvoří přirozený vstup na stadion. Viktorka v minulém týdnu získala druholigovou licenci pro sezonu 20021/2022. Bereme to jako závazek se o stadion postarat. Ještě do konce léta se rozjedou první investiční akce. No a právě získání parku by pomohlo dlouhodobé perspektivě stadionu na tomto místě.

Nebyla by to naše první pozemková akvizice v tomto volebním období. Například v roce 2019 jsme podobným způsobem získali bezmála dva hektary pozemků na úpatí Parukářky a dnes se tady už připravuje projekt na založení nového parku. V obou případech se totiž jedná o pozemky, kde se bez změny územního plánu nedá stavět. A vlastníci dobře ví, že by v tomto případě přes nás změna územního plánu nikdy neprošla.

Kolega Jan Materna, který je radním Prahy 3 přes majetek, dnes odeslal vlastníkovi parku dopis s návrhem na zahájení jednání.

Držte nám palce.


Zpět na všechny aktuality