3. 9. 2019


Tolik práce. A přitom taková blbost.
Poslechněte si příběh o zapálené motorce a ohořelém autě v Ondříčkově ulici. Čtrnáct dní bez hnutí na místě!

 

1) Dotaz na Odbor dopravy
"Možnost vraky rychle odtáhnout prakticky neexistuje. Možná by pomohla městská policie. Přeci jen z toho něco vytéká, je to nebezpečné."
2) Dotaz na Městskou policii
"Podali jsme podnět na Správu služeb hl. m. Prahy. Je to dlouhý proces... přinejmenším dva měsíce."
3) Dotaz na Správu služeb hl. m. Prahy
"Víme o tom. Musíme posoudit, zda je to vrak a pak poběží lhůta podle správního řádu. Počítejte ale minimálně tři měsíce a pak to pošleme zpátky na Odbor dopravy Prahy 3."

 

... opět následuje Odbor dopravy a Odbor životního prostředí. Rychleji to prostě nejde.

 

Dnes se nám podařilo spojit s majitelkou domu. Byli vypátráni vlastníci vozidel. Oba vraky byly odvezeny a pracovníci Čisté Trojky odstranili připečené zbytky na vozovce.

 

Tentokrát se jednalo vysloveně o naléhavý případ. Především spálený motocykl byl velikým lákadlem pro děti a hrozilo, že na ně spadne. Ostatně dnes v noci na zem skutečně spadl a navíc z něj vytékaly zbytky provozních kapalin.

 

Odhaduji, že v ulicích Prahy 3 blokuje parkovací místa zhruba padesátka autovraků. Další vraky stojí mimo pozemní komunikace například v okrajových částech Prahy 3 na veřejné zeleni. Odtáhnout vrak, který vysloveně netvoří překážku silničního provozu, není žádná legrace. Zákony jsou v tomto ohledu dost nešťastně koncipované a navíc je vždy obtížné definovat, které vozidlo je skutečně autovrakem a které je jen starou kraksnou s vyfouklými koly. Úředníci bývají při posuzování spíše zdrženliví a auto se mnohdy na ulici rozpadá celé roky, než o jeho vrakovitosti už nelze pochybovat.

 

Na dnešním jednání bezpečnostního grémia jsme si domluvili, že na radnici vznikne podrobná databáze všech vozidel na území Prahy 3, která spadají do jedné z výše uvedených kategorií. Zkusíme být při jejich eliminaci co nejvíce kreativní. Držte nám palce  :-)

 

PS: O mimozemšťanech z Řeporyj mi prosím nepište. S jedním z nich jsem dokonce hovořil. To se dá provozovat na kraji Prahy, ale ne v centru města  :-)


Zpět na všechny aktuality