21. 6. 2022


Před pár minutami se zastupitelstvo Prahy 3 kladně vyjádřilo k přejmenování Koněvovy ulice na Hartigovu. Návrh byl podpořen zastupiteli napříč politickými stranami. Tedy PRO hlasovali zastupitelé TOP09-STAN, Piráti, někteří z ODS, KDU-ČSL, zastupitelka za Zelené, nezávislí zastupitelé a dokonce i zastupitel z klubu ANO.

Stanovisko rozhodně neznamená, že by se ulice přejmenovala v následujících dnech. Je to pouze signál pro pražskou místopisnou komisi (magistrát), že Praha 3 vnímá změnu kladně. K přejmenování pravděpodobně dojde až za několik měsíců.

Je nám jasné, že tohle je změna, kterou nepřijmou všichni s radostí. Obyvatelé budou muset například absolvovat výměnu občanských průkazů. Právě proto se pokusíme tento proces maximálně zjednodušit. Určitě zajistíme prodlouženou pracovní dobu příslušného pracoviště a prověřujeme i možnost zřízení přepážky přímo na Koněvce.

Někteří odpůrci přejmenování vedli na Koněvce dezinformační kampaň. Například lidem tvrdili, že přejmenování ulice je spojeno s nezbytnou změnou všech nájemních smluv, že jim přestane chodit pošta atp. To je samozřejmě hloupost. Pokud magistrát rozhodne o přejmenování, spustíme srozumitelnou informační kampaň, aby bylo každému jasné, co má dělat.


Zpět na všechny aktuality