1. 3. 2021


HŘIŠTĚ NECHÁVÁME OTEVŘENÁ
Na pískovišti ve vnitrobloku Radhošťská/Baranova byl takový zvyk, že tu pár hraček zůstávalo. Prostě byly erární. Většinou trochu nakřáplé, ale i tak se na ně hodně dětí těšilo.
No a jsou tomu asi tak tři týdny, kdy se po nich slehla zem. Tehdy se na mě obrátilo hned několik lidí, proč jsme je jako městská část nechali "odklidit". Jestli je to nějaké nařízení, či co.
Ne. Nenechali. Ještě jsem to prověřoval u správcovské firmy, v tomhle prsty nemáme.

Doma jsme si o tom povídali u večeře. Bydlíme totiž prakticky naproti a naše tři děti si tam chodily hrát. Nejmenší Šimon znalecky prohlásil, že je to škoda, ale že si už na písku stejnak nehraje, takže přiveze pár kousků z chaty. Co slíbil, včera splnil. Tak ať slouží!

A pak ještě jedna věc. Od dneška platí nová vládní nařízení. Některé městské části se na základě doporučení ministerstva rozhodly uzavřít dětská hřiště. My je zatím necháváme otevřená. Ti nejmenší prostě tři týdny v bytech nevydrží. Kdo je má doma, tak mi dá myslím za pravdu. A kam jinam s nimi chodit, že? Nicméně Vás prosím o maximální ohleduplnost. Především dospělý doprovod by v případě přítomnosti ostatních rodin měl mít náležitou ochranu úst a nosu. Prosím vydržte to, ať se z toho konečně vyhrabeme.
Díky moc.


Zpět na všechny aktuality