30. 7. 2021


Možná znáte to malé hřiště ve vnitrobloku Radhošťská/Baranova. Od chvíle, kdy jsem starostou, prakticky neuplyne měsíc, abych nedostal anonymní stížnost na existenci toho místa. Pokaždé stejný rukopis a styl. Prý tady to "vřískaliště" nemá co dělat a mělo by celé zmizet. Je tomu asi tak rok, co se odsud začaly ztrácet hračky, které si děti nechávají na pískovišti. V noci je vždycky někdo naházel do komunálního odpadu nebo je jinak poničil.

Rád bych si s tím člověkem pohovořil, ale logicky nemám jak. Třeba si to přečte tady.
Víte, tohle hřiště tady bylo vždycky. Nebylo tak pěkně upravené, ale sám jsem si tady už před čtyřiceti lety hrával s bráchou. Bylo zde pískoviště jako dnes a takové ty klasické železné prolézačky, co byly v celé Praze. Dokonce jsem se ptal mého tatínka, který v Radhošťské bydlí od roku 1941. Děti si tady hrály už tehdy.

Takže milý anonyme, to hřiště tady bylo dříve než Vy. Když jste si pořizoval byt, muselo Vám být jasné, že ho berete i s tím hřištěm a dětmi kolem. Při vší úctě, smiřte se s tím.

Přesto prosím rodiče i děti o vzájemnou ohleduplnost vůči okolí. Kolegové z Odboru životního prostředí včera pořídili na hračky bednu. Během čtrnácti dnů se zde zavede praxe, že společně se zamčením hřiště bude uzamčena i tato bedna.


Zpět na všechny aktuality