7. 6. 2021


Tohle není nic ke chlubení, ale vysvětlit by se to mělo.
Ve čtvrtek večer začaly do mého mailboxu padat první nadávky za prapodivné značení v ulici Jana Želivského. Namalované pruhy pro chodce na chodníku vypadaly i na dnešní dobu fakt bizarně. Pokud pominu fakt, že rovnat chodce do pruhů na chodníku, je sama o sobě blbost, tak to bylo i blbě namalované.

Do pátečního rána jsme zcela vážně pracovali s variantou, že jde o nějakou recesi ve stylu Ztohoven, která má upozornit na nadužívání dopravních značek, protože nejrůznější pruhy rostou v Praze jako houby po dešti. Ale po příchodu úředníků do kanceláří a několika telefonátech začalo být čím dál více jasno, že to žádná recese není. Spíše odraz přepracovanosti některého z pracovníků dodavatelské firmy Technické správy komunikací.

Teď v neděli stejná firma pruhy zrušila - přesněji začernila. Absurdní, co? Každopádně celá anabáze nebyla iniciována Prahou 3 a přirozeně tady nepadla ani koruna z našeho rozpočtu.

Jinak co jsem se v pátek na místě díval, tak Žižkováci se stejně pruhama moc nestresovali. A někteří dokonce troufale chodili v protisměru! :-)
 


Zpět na všechny aktuality