22. 2. 2019


+6 dalších

Co může sloužit, nemělo by zbytečně zahálet.

 

Tohle jsou bývalé jesle v ulici K Lučinám. Sám si nejsem jistý, kdy přesně je opustily poslední děti, ale podle pamětníků mohlo uplynout zhruba 12 let. Stavení i zahrada patří Praze 3.

 

Stávající vedení radnice podědilo po svých předchůdcích ambiciózní plán na stavbu domu sociálních služeb s kapacitou 127 lůžek, denním stacionářem a dalšími službami především pro seniory. Nová budova by měla vzniknout na místě opuštěných jeslí. Mezi odborníky sice nepanuje 100% shoda na velikosti a konkrétním provedení objektu, ale o tom, že potřebnost těchto služeb bude vzrůstat, nikdo nepochybuje. Realizace naráží především na finance. Předpokládané náklady atakují 200 mil. Kč a otazníky visí i nad provozními náklady. Praha 3 takové peníze v současnosti nemá k dispozici.

 

Jen projektová příprava a vyřízení stavebního povolení zabere několik let. Nechceme nechat budovu další roky ladem. Zatím je ve stavu, který umožňuje prakticky okamžité využití a má krásnou zahradu. Takže připravujeme výběrové řízení na pronájem.

 

Mimochodem, nemáte někdo fotku z doby, kdy byly ještě jesle v provozu?


Zpět na všechny aktuality