23. 6. 2020Odpoledne zasedá zastupitelstvo Prahy 3. Jeden z bodů má takový nepříliš atraktivní název "Schválení účetní závěrky Městské části Praha 3 za rok 2019". Ale zajímavé to rozhodně je.


Jde o to, že politici se vždycky hrozně přou při schvalování rozpočtu. Ale v průběhu roku se pak schvalují "rozpočtová opatření", která mohou z ambiciózních plánů nadělat finanční propadák. No a právě proto je lepší místo předsevzetí hodnotit až konečné účty.


Takže rok 2019 byl prvním rokem, pod který se můžeme podepsat. A největší otisk na tom nechal kolega Pavel Dobeš, který v tom roce vedl městskou kasu. Pavle, díky za to.


Po deseti letech se rozdíl běžných příjmů a výdajů dostal do kladných hodnot. Jinými slovy - po deseti letech se povedlo to, že Praha 3 nedotovala svůj provoz z rozprodávání obecního majetku v rámci privatizace. Došlo k seškrtání nákladů prakticky ve všech oblastech. A podotýkám, že některé výdaje byly vysloveně absurdní.
Díky tomu si v roce 2019 Praha 3 začala tvořit finanční rezervu. Výnosy z privatizace teď půjdou výlučně do investic a nebudou se projídat, jako tomu bylo v předchozích letech.
Držte nám i nadále palce. Díky.
------
Přikládám pár grafů, které Pavel (u kasy) bude prezentovat na dnešním zastupitelstvu.
 


Zpět na všechny aktuality