28. 5. 2021


+5 dalších

Dnes v noci jsme dostali 20 milionů korun :-)

Znáte budovu základní školy na Havlíčkově náměstí? Od chvíle, kdy jí opustily poslední děti, byla prakticky deset let prázdná. Kdysi se totiž radnice rozhodla přestavět školu na úřad. Já netvrdím, že myšlenka byla na tehdejší dobu zcela marná, protože úřad je rozdrobený na více místech a tohle by mu pomohlo. Jenže v průběhu let se ukázalo, že na takový projekt radnice prostě nemá prostředky a především podle aktuálního demografického vývoje budou Praze 3 školní kapacity celkem brzy scházet. Žije tady hodně mladých lidí a staví se nové byty.

Tedy s ohledem na finanční stránku věci a s ohledem na spornost nápadu přestavovat školu na úřad se to táhlo zmíněných deset let. A budova rychle chátrala.

Dlouhé přešlapování na místě je třeba utnout. Na červnovém jednání Zastupitelstva Prahy 3 se definitivně rozhodne. Kolega Materna, který má na starosti investice, předloží na program bod, kterým by zastupitelé odsouhlasili ukončení všech příprav přestavby školy na úřad. A současně by uložili městské radě vyhlásit výběrové řízení na přípravu projektu obnovy školy. Jde o projekt za stovky milionů korun, protože budova by se měla dle loni vypracované studie rozšířit i na sousední pozemek, kde vznikne potřebné zázemí. To staré škole vždycky chybělo. Přál bych si, abychom pro tuhle myšlenku získali i hlasy opozice. V následujících týdnech chci některé zastupitele pozvat na kafe, abych jim plán podrobněji představil.

Myšlenka má navíc i podporu magistrátu. Dnes ve dvě hodiny v noci nám totiž pražské zastupitelstvo schválilo dotaci na vypracování projektové dokumentace ve výši 20 mil. Kč. Za tohle fakt díky!

I kdyby teď všechno běželo hladce a rychle, projekt, stavební povolení a rozjezd stavby nějaký čas potrvá. Loni jsme do budovy vrátili život alespoň provizorně, možná jste se zde byli testovat na COVID. V následujících měsících dojde k otevření dalšího poschodí.

Přeji fajn víkend!


Zpět na všechny aktuality