14. 11. 2019

Máme tu jednu nepříjemnou kauzu.


Její příběh je v mnohém poučný. Před lety zřídila Praha 3 příspěvkovou organizaci Za Trojku. Stará se například o známé Atrium. Ředitelkou této organizace byla paní Magda Danel a musím říci, že v určitém ohledu si nevedla vůbec špatně. Každý, kdo v poslední době zašel do Atria, musel tu změnu vidět.

 

Nicméně nic není černobílé. Kromě spokojenosti s kulturní koncepcí se čím dál více množily obavy z prapodivného nakládání s veřejnými prostředky. Organizace Za Trojku totiž získávala z rozpočtu Prahy 3 roční příspěvek na provoz ve výši 10 mil. Kč ročně.

 

Absurdních částek například dosahovaly výdaje na marketingové služby. Ačkoliv zde byli na marketing, PR a správu sociálních sítí zaměstnáni čtyři lidé, proplácela organizace za stejné služby další statisícové sumy reklamní agentuře Amden. Přitom prakticky nikdo nedokázal jasně doložit, co agentura pro organizaci dělá. Co je naopak prokazatelné, že stejná agentura tradičně připravuje volební kampaně pro místní ODS a ke straně se hlásí i ve svých referencích. Ostatně v minulosti Amden fakturoval rovněž radnici, a to v době, kdy byla gesce kultury svěřena bývalému starostovi Alexanderovi Bellu.

 

Po zjištění celé řady dalších nesrovnalostí přijala Rada Prahy 3 jednomyslné rozhodnutí a odvolala paní ředitelku z funkce. Podotýkám, že i když přestala být ředitelkou a byla zbavena práva vystavovat další objednávky či disponovat bankovním účtem, nepřišla o zaměstnání a zůstává v pracovním poměru. Paní Danel byla nabídnuta možnost, aby se i nadále podílela na kulturní koncepci organizace.

 

Paradoxní je, že právě ty nákladně budované sociální sítě a webové stránky organizace aktuálně slouží k šíření nejrůznějších polopravd a osobních stanovisek bývalé paní ředitelky. Ta totiž novému vedení Facebook a web nepředala a využívá je ve svém boji proti radnici. Mně teď volají vyděšení umělci, kteří mají strach, že chceme celé Atrium zrušit. Musím říci, že mě to dost mrzí a poškozuje to nejen vztahy mezi lidmi, ale též samotné Atrium.

 

A na závěr jedna perlička - zmíněná ODS zvažuje svolání mimořádného jednání zastupitelstva. Chce se za bývalou paní ředitelku prát...

 


Zpět na všechny aktuality