8. 4. 2020


Jak asi víte, tak Praha 3 včera čelila masivnímu útoku na počítačový systém radnice. Bohužel to není jediný útok na státní organizace během nouzového stavu. Stejný problém řeší i Povodí Vltavy a v uplynulých dnech se do problémů dostala například i Psychiatrická nemocnice v Kosmonosech u Mladé Boleslavi nebo Fakultní nemocnice Brno.

 

Věc intenzivně řeší naši informatici ve spolupráci s příslušnými státními úřady zabývajícími se kybernetickou bezpečností. Úřad funguje v nouzovém režimu a pro veřejnost byl dnes uzavřen.

 

Obě krizová centra (Jiřák i Vozovna) nadále fungují. Funkční je i zelená linka 800 163 163 a krizová linka 777 465 159. Pochopitelně funguje i pečovatelská služba a další sociální služby.

 

V souvislosti s uvolňováním některých vládních opatření by se měly zítra otevřít některé další obchody. Pro všechny provozovatele v Praze 3, kteří mohou mít otevřeno, nejpozději od zítřka nabídneme možnost bezplatného odběru 5L dezinfekce, 100 papírových roušek a rozprašovače na dezinfekci. Roušky mohou ve svých provozovnách nabídnout svým zákazníkům zdarma k rozebrání. V tomto ohledu přestává být nedostatek. Můžeme je dodat i lékařům a všem pracovištím, kde dochází ke zvýšenému pohybu lidí. Prosím sledujte facebookový profil nebo webové stránky Prahy 3.

 

A na konec jedna pozitivní drobnost. Ráno mi přišla SMS od pana ředitele Ostapa ze ZŠ Chelčického. Právě v jejich jídelně se vaří obědy, které jsou následně rozváženy seniorům prostřednictvím dobrovolnické pomoci. Dnes jim kuchařky jako dárek napekly a přibalily malý mazanec na Velikonoce. Přijde mi to od nich super a díky za to.

 

Zůstaňte zdrávi!


Zpět na všechny aktuality