22. 4. 2020

POMOC PODNIKATELŮM A ŽIVNOSTNÍKŮM PRAHY 3

 

Prioritní je bezpochyby zdraví a péče o všechny ohrožené. Nicméně musíme pamatovat na to, aby nám městská část fungovala jako před vyhlášením nouzového stavu. Zvykli jsme si na příjemné podniky a služby, které zde v uplynulých letech rostly jako houby po dešti. Prosperovala zde i řada kulturních institucí, sportovních klubů a dalších aktivit, které dotvářely charakter naší městské části. Většina z nich teď stojí nad propastí a pokud o ně nechceme přijít, musíme jim pomoci. Protože stát se v téhle věci zatím moc nepředvedl, schválili jsme dnes na Radě Prahy 3, že nuceně uzavřeným provozovnám v našich nebytovkách odpustíme dva měsíční nájmy.

 

Současně magistrát schválil, že od 21. dubna 2020 je podnikatelům v Praze otevřena zrychlená možnost zřízení uličního prodeje před provozovnou. Stánek nebo stolek mohou mít provozovatelé obchodů na chodníku až do konce roku zdarma. Více zde.

 

Náš seznam kaváren, hospod a restaurací s výdejním okénkem či možným rozvozem v Praze 3 už asi znáte – najdete ho zde.

 

A provozovatelé obchodů se mohou obrátit též na naše krizová centra a získat dezinfekci a papírové roušky pro své zaměstnance i zákazníky.


Zpět na všechny aktuality