11. 7. 2019

Před časem se na profilu Prahy 3 objevil příspěvek o retenční nádrži na Kostnickém náměstí. Po revitalizaci jsme zde začali pracovat s dešťovkou, která se zachytává ze střechy trafostanice a stánku. Déšť naplní nádrž o velikosti 6,5m3 a ta utáhne závlahu zeleně a splachování toalet cca po dobu jednoho týdne. Samozřejmě je to super a proto se podobné nádrže chystají prakticky u všech podobných projektů financovaných Prahou 3. Ten příspěvek dostal bezmála 400 lajků a převládla všeobecná spokojenost nad poměrně sofistikovaným řešením, na jehož realizaci se vždy podílí řada profesionálů. Jenže tohle nestačí.

 

V úterý jsem byl v Lucerně na debatě "ZELENÉ MĚSTO V DOBĚ OTEPLOVÁNÍ". Žijeme v zemi, do které skoro žádná voda nepřiteče. Prakticky všechno nám musí napršet. Takže dostatek vody bude, "AŽ NAPRŠÍ A NEUSCHNE".
Musíme být jako houba :-)

 

Proto je naše šestikubíková zásoba na Kostnickém náměstí počin hodný následování, ale v globálním měřítku je to hrozně málo. Co je střecha jedné trafačky oproti všem střechám v Praze 3, ze kterých necháváme odtéci vodu kanalizací. Ta věc se nezmění, dokud se budeme všichni spoléhat pouze na sofistikovaná a profesionální řešení. Nesnažme se problém pouze delegovat na instituce a zkusme zatím zvážit i jednoduchá řešení, která lze uplatnit takřka v každém vnitrobloku. Zachytávání dešťovky byla dříve celkem běžná věc. Kdo má dnes u okapu třeba normální sud? :-)

 

Vyvalte sudy!


Zpět na všechny aktuality