25. 11. 2020

Teplota se blíží nule a před úřadem máme frontu vytočených lidí. Až do dneška jsme totiž respektovali vládní nařízení, že úřední hodiny se mají omezit na dva dny v týdnu a maximálně pět hodin. Měli jsme otevřeno jen v pondělí dopoledne a ve středu odpoledne.
Tenhle absurdní nápad kumulovat agendu do omezeného času totiž vede k tomu, že pokud lidé nenastydnou ve frontě před úřadem, tak si budou předávat viry namačkaní u přepážek.

Po krátké poradě s tajemníkem jsme dnes svolali mimořádné jednání RMČ a schválili, že od pondělka (30.11.) výrazně rozšiřujeme úřední hodiny. Činíme tak s odvoláním na zmíněné vládní nařízení, který takovou možnost v podstatě připouští v případě, že omezený režim "ohrožuje činnost orgánu a nepřiměřeně omezuje práva klientů/veřejnosti".

Abychom si rozuměli, my na radnici nejsme žádní antirouškaři. Naopak. Vládní nařízení respektujeme a uvědomujeme si vážnost situace. Současně nám všem jde o zdraví lidí a pokud bychom se k tomuto kroku neodhodlali, tak situaci spíše uškodíme. Jako starosta dodávám, že bych si velmi vážil toho, pokud by se k nám přidaly další městské části.

Od pondělka máme přepážková pracoviště osobních dokladů, živnostenského úřadu, parkovacích karet a podatelny otevřeny v pondělí 8:00–12:00, 13:00–17:00 a ve středu 8:00–12:00, 13:00–17:00. Držte nám palce. Díky.


Zpět na všechny aktuality