14. 12. 2021

Právě jedná Zastupitelstvo Prahy 3. Dvě hodiny trvala debata o rezignaci bývalého pirátského místostarosty Štěpána Štrébla a volbě jeho nástupkyně.

V principu rozumím té debatě, která se tady odehrála. Pokud bych byl součástí opozice, asi bych si tuhle možnost také nenechal ujít. Každá taková změna ve vedení je komplikací. A těch změn bylo hodně. Štěpán Štrébl celý příběh navíc okořenil svým textem na internetu, který je plný bizarních myšlenkových pochodů.

Víte, já budu do poslední chvíle hájit celkové výsledky této koalice. Od roku 2018 se povedlo hodně věcí a jsem na ně pyšný. To ale neznamená, že budu hájit úplně všechno. Kolega Štrébl byl slabším článkem naší spolupráce. Byl konfliktní a nekonstruktivní. Hlavně v posledních šesti měsících se čím dál častěji ozývala kritika jeho pracovního nasazení. Na radnici jsme ho vídali sporadicky, především v létě strávil hodně času v USA a nakonec se nechal slyšet, že Českou republiku opouští a do zámoří se stěhuje nadobro.

Výběr nové radní Margita Brychtová je volbou Pirátů a já toto rozhodnutí plně respektuji. Nové kolegyni jsem plně k dispozici, budu s ní spolupracovat a pomáhat jí, jak to jen půjde. S ohledem na to, co jsem uvedl o jejím předchůdci, tuto změnu vítám a domnívám se, že svoji roli zvládne. Pomocnou ruku jí podá i kolega Michal Vronský, zastupitel Prahy 3, který je předsedou Výboru pro výchovu a vzdělávání. Margito, držím Ti palce.


Zpět na všechny aktuality