24. 2. 2020

Pamatujete, jak se předloni rekonstruovala Husitská? Čeká nás pokračování. Technická správa komunikací vyhlásila minulý týden výběrové řízení na navazující úsek Koněvovy ulice až po křižovatku s Černínovou ulicí. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 129 100 000 Kč bez DPH.

 

Nechceme, aby se opakoval příběh z Husitské. Kritika tehdy mířila hlavně k rychlosti stavby a organizaci objízdných tras. Vyjednali jsme, že Technická správa komunikací v podmínkách výběrového řízení nově požaduje dvousměnný pracovní režim a to včetně sobot. Základním hodnotícím kritériem bude nadále cena, ale významnou se stane i rychlost stavebních prací. Ta nebude hodnocena 20 % jako v minulosti, ale její váha stoupne na 30 %. Současně by se měla odděleně opravovat levá a pravá strana ulice, takže bude po celou dobu zachován provoz do centra a po objízdných trasách bude veden pouze směr z centra.

 

Praha 3 není investorem oprav. Nebudeme si malovat, že se to tentokrát obejde úplně bez komplikací. Nicméně dříve nebylo zvykem, že by radnice takto ovlivňovala dopravní stavby na svém území. Snažíme se minimalizovat dopad na obyvatele. A tady nám zatím TSK vychází vstříc.

 

Začít by se mělo na začátku léta.


---

 

PS: Když jsem v roce 2018 kandidoval, psal jsem o tom krátký článek. Tehdy mi hodně lidí tvrdilo, že to prostě nejde. Kdyby se někdo chtěl vrátit o dva roky zpět, článek najde zde.


Zpět na všechny aktuality