17. 2. 2021

Praha 3 získala loni na dotacích 267 mil. Kč. To je nejvíce v historii.

Včera jsem tady psal o rozpočtu Prahy 3 z hlediska investic. Dneska si dovolím pár řádek o získávání peněz z dotačních zdrojů. Protože pokud chceme stavět, musíme na to také peníze sehnat. A dotace obcím nabízí celkem solidní možnosti.

Připravil jsem pro Vás jednoduchý graf, který ilustruje schopnost čerpat dotace ze zdrojů Evropské unie, od státu a v neposlední řadě z magistrátu. Uplynulý rok 2020 byl stručně řečeno rekordní. Praha 3 (včetně příspěvkových organizací) z těchto zdrojů získala částku 267 mil. Kč. Prostor pro zlepšení je tedy obrovský.

Pro ilustraci uvedu dva příklady. Naše městská část je zřizovatelem příspěvkových organizací "Ošetřovatelský domov Prahy 3" a "Pečovatelská služba Prahy 3". U obou jsme v roce 2019 uspořádali výběrové řízení na novou ředitelku a organizace tak získaly nové vedení. Obě paní ředitelky v podstatě od začátku upozorňovaly na to, že v dotacích zde existuje velký a nevyužitý potenciál. Výsledkem této snahy je skutečnost, že v roce 2020 dokázaly dohromady získat dotační zdroje v celkové výši 61 mil. Kč. To je v podstatě trojnásobek částky, kterou tytéž organizace získaly v roce 2019. Ať mi nikdo neříká, že je to náhoda.

Děkuji všem, kteří se na tom podílejí. Jsem rád, že jste členy týmu.
 


Zpět na všechny aktuality