14. 5. 2019


Dnes máme další mimořádné jednání zastupitelstva. Všem členům jsem na stůl nachystal malou pozornost v podobě radničních utopenců od pana Heráka z Koněvovy ulice. A každý zastupitel zvolený za ANO ještě dostal malou kytičku řepky olejné, kterou jsem v neděli natrhal cestou z chalupy. Posledně se na mě mračili, třeba je květina potěší.

 

Jednání bylo svoláno na základě žádosti opozice. V minulosti postupovala koalice zpravidla tak, že neschválila program a po chvíli se šlo domů. My program schválíme a dáme všem prostor k debatě. Nemáme se za co stydět  :-).

 

Jedním z hlavních témat bude odvolání tajemníka úřadu. Funkci zastával zhruba rok. Byl jmenován bývalou starostkou Vladislavou Hujovou zhruba 1/4 roku před jejím odvoláním z vedení radnice. Problém byl, že funkci nevykonával dobře. Odvolání proběhlo na základě stanoviska celé koalice a se souhlasem ředitelky Magistrátu hlavního města Prahy.

 

Aktuálně běží na tuto klíčovou pozici výběrové řízení. V hodnotící komisi budou zastoupeni politici, úředníci a účast byla nabídnuta i opozici.


Zpět na všechny aktuality