5. 9. 2019

Tohle může vypadat jako drobnost. Jenže není. Nedostatečný svoz tříděného odpadu byla jedna z věcí, kterou jsem kritizoval, když jsem ještě nebyl starostou. Už od jarních měsíců se nám daří s magistrátem domlouvat navýšení četnosti svozů. Současně jsme si dali cíl, že budeme navyšovat množství stanovišť. Nicméně nechceme zřizovat nová stanoviště na ulici. Tam kde to jde, domlouváme se s vlastníky domů a popelnice na tříděný odpad začínáme umisťovat na soukromé pozemky do vnitrobloků. Pro obyvatele se tak zkracuje cesta s odpadem a současně všichni víme, že ty veřejné kontejnery na ulici nejsou žádná krása.

 

Aktuálně máme s vlastníky domů dohodnuto 70 nových míst. Dneska se zavezla první sada popelnic. Jednak to byla moje dnešní radost a druhak jsem si splnil dětský sen a zahrál si společně s kolegou Pavlem Hrochem na popeláře. Mimochodem ta bunda je super a mohu si ji prý nechat  :-). Až bude pršet, půjdu v ní do práce.

 

Kromě těchto menších nádob 120l jsou k dispozici i dvojnásobné s objemem 240l. Pokud na ně máte vhodné místo, dejte nám vědět. Více informací zde.


Zpět na všechny aktuality