23. 11. 2020

Podle vládního nařízení musely úřady výrazně omezit úřední hodiny. Rozkaz zněl jasně. Jen dva dny v týdnu a ještě k tomu maximálně pět hodin.
Takže zatímco normálně si lidé chodili vyřizovat občanky, živnosťáky či chodili na podatelnu celý týden, teď se v rámci "boje" s koronavirem musí kumulovat do dvou omezených časových pásem. To je naprosto proti logice.

Před úřadem se nám tak v ty časy tvoří fronta právem naštvaných lidí, kteří si pak ale neprávem vybíjí hněv na našem úřednictvu na přepážkách.

Podobná situace je i na úřadech v celé Praze. S panem tajemníkem prověřujeme možnost, že bychom toto vládní nařízení neuposlechli s odvoláním, že omezení "nepřiměřeně omezuje práva veřejnosti". Nicméně pak by bylo vhodné, aby se k tomuto kroku rozhodli i na dalších městských částech, jelikož jinak by si k nám chodili vyřizovat občanky lidé z celé Prahy a fronta by byla stále stejná. Náš pan tajemník tuhle věc zkouší vyjednat s ostatními městskými částmi.

Největší problém je u občanských průkazů a evidence obyvatel. Zatím jsme přijali tato opatření:

1) Zatím jedeme v omezeném režimu dle vládního nařízení, ale obslouženi budou všichni, kteří dorazí v úřední hodiny. Takže kdo si vyzvedne číslo i minutu před zavíračkou, dostane se na něj. Úředníci tam budou dokud se nedostane i na toho posledního.
2) Občanské průkazy budeme vyřizovat i v úterý, ale podmínkou bude objednávka přes on-line rezervační systém.
3) Rozšířili jsme úřední hodiny podatelny alespoň na Po a St 8:00-17:00.

Omlouváme se všem, kterým tato situace komplikuje život. Snažte se prosím maximum věcí vyřizovat online. Například u parkovacích karet to je celkem dobře možné. Díky.


Zpět na všechny aktuality