1. 9. 2020Dneska se poprvé dětem otevřela nová školka v Bukové. Možná pamatujete, jaká bouře se před pěti lety strhla kolem demolice původní stavby. Tehdy to byla ostrá politická bitva, která se natáhla přes několik zastupitelstev (včetně mimořádného), padala řada tvrdých slov a kolovalo nespočet fám. Jedna z nich například tvrdila, že tam už nikdo žádnou školku nepostaví a místo ní tam bude parkoviště přilehlého autosalonu.


Školka stojí. A je moc pěkná. Projekční práce a zahájení stavby se odehrály v minulém volebním období. V tom aktuálním se nám podařilo zajistit dotace v celkové výši 50 mil. Kč a stavbu dokončit. Náklady nakonec dosáhly rovné stovky.


Ať už si o tehdejším rozhodnutí myslíte cokoliv, jsem moc rád, že ji máme. Nová školka má dvojnásobnou kapacitu a zahajuje právě v okamžiku, kdy vyvstaly akutní problémy v jiné budově. Nedaleká školka v Jeseniově ulici zvenku vypadá velmi zachovale. V minulosti byla zateplena a průběžně opravována. Ale uvnitř se minulý týden ozvala rána. Přivolaný statik si prohlédl trhliny na rozhraní podsklepené části a východní nepodsklepené části. Konstatoval, že příčinou je pohyb v základech. Školka z počátku šedesátých let byla nejspíše ušita horkou jehlou. Východní křídlo zůstane uzavřené. Zahájení provozu je o týden odloženo a pro dvě třídy zajistil odbor školství náhradní prostory.
 


Zpět na všechny aktuality