21. 10. 2019


Elektrokoloběžky Lime

 

Dopravní komise dnes schválila stanovisko, které by mělo vést k eliminaci elektrokoloběžek Lime na území Prahy 3. Usnesení by ve středu měla potvrdit ještě Rada městské části a následně bude odesláno na magistrát a společnosti Lime.

 

Působí zde hned několik služeb sdílení jízdních kol. Nicméně elektrokoloběžky Lime mají poněkud specifické postavení - je s nimi nejvíce problémů.

 

V první řadě jde o samotnou povaha vozidla. Jeho subtilní konstrukce není pro provoz na silnici příliš vhodná. Jezdci se na vozovce necítí komfortně a tak se raději prohánějí po chodníku. Elektrokoloběžky se často neužívají jako nástroj přepravy, ale spíše jsou předmětem zábavy. Službu ve velké míře využívají turisté, kteří neznají místní zvyklosti a vytvářejí řadu nebezpečných situací. A v neposlední řadě koloběžky, živelně parkující na zcela nevhodných místech, tvoří překážky ve veřejném prostoru.

 

Zatímco Rekola slouží ve městě řadu let a i Freebike funguje bez citelných problémů, tak elektrokoloběžky Lime se ukázaly jako slepá cesta.


Zpět na všechny aktuality