15. 1. 2021

Rozkaz zněl jasně. Zajistěte velká čísla za každou cenu!

Každý, kdo někdy organizoval nějakou humanitární akci, dobře ví, že ve chvíli, kdy máte nedostatek materiálu pro všechny, je klíčové stanovení priorit a logistika. Jde o to, jak dostat pomoc k těm nejpotřebnějším. Protože když tohle nezvládnete, tak se buď lidi poperou nebo bude drahocenná komodita zahálet ve skladu.

A přesně toho jsme dnes svědky. Všichni víme, že očkovací látky bude dostatek až v průběhu několika měsíců. Pan premiér se nutně potřebuje pochlubit zajímavým číslem očkovaných lidí, ale logistika mu nefunguje. Rezervační systém byl spuštěn až dnes, je přetížený, státní rezervační linka (1221) je od rána prakticky nedostupná. Informační linky, které prakticky všechny městské části nabízejí, se dle včerejších instrukcí nesmí do procesu zapojit z důvodu ochrany osobních údajů. Přitom některé městské části se snaží zajistit očkování vlastní cestou v místních nemocnicích. Například Praha 3 díky místostarostovi Ondřeji Rutovi takhle zajistila omezené očkovací kapacity ve Vinohradské nemocnici.

Co panu premiérovi zbývá, aby mu ta čísla alespoň trochu vycházela? Očkuje se ten, kdo je zrovna po ruce. Pamatujete? Jsme schopný národ. Jen nás řídí nemehla... Některé volební kampaně zrají jako víno.

Seznam Zprávy: http://www.seznamzpravy.cz/.../ockovani-v-ustavu


Zpět na všechny aktuality