4. 1. 2022

Varna pervitinu na Seifertově ulici

Před svátky jsem tady psal příspěvek o činnosti protidrogového týmu v Praze 3. V té souvislosti se pod textem rozjela debata o legalizaci drog. Že by se ušetřilo za práci policie a ještě něco vybralo na daních. Do diskuse se zapojili i známí aktivisté bojující za legalizaci marihuany. Trochu jsem to od nich schytal.
Vážení, já opravdu nechci polemizovat nad několika "kytkami" ve skleníku vedle rajčat. Příběhy o babičkách, kterým pomáhá konopná mast na bolavé klouby, znám také. Rozumím tomu, že pro hodně lidí je debata o dekriminalizaci marihuany skoro celoživotní téma, a nebráním se debatě o tom. Je mi jasné, že příležitostných kuřáků marihuany je ve společnosti obrovské množství. Jenže pro příspěvky znevažující práci policie, která na území Prahy 3 odhalila v minulém roce několik varen pervitinu, či zatkla dealery heroinu, pochopení opravdu nemám.
Naprosto mě zaskočila názorová tolerance vůči tvrdým drogám. Myšlenka, že by se i ty měly legalizovat, mi přijde nejen utopistická, ale hlavně úplně pitomá. Nápad, že tu bude legální ekonomická motivace získat ve společnosti co nejvíce uživatelů toho svinstva, snad ani nikdo nemůže myslet vážně.

Video zachycuje zásah policejní jednotky v jednom z činžovních domů na Seifertově ulici koncem roku 2021. A zdaleka to nebyla jediná varna, kterou tady v Praze 3 koncem roku policie odhalila. Díky jim za to.


Zpět na všechny aktuality