15. 9. 2020

COVID NA ÚŘADĚ
Tak to dohnalo i nás. Kolega zastupitel Michal Vronský byl včera večer vyhodnocen jako COVID pozitivní. A to, co teď zažívá, není žádná "bezpříznaková rýmička". Ostatně neřešíme takovou situaci na radnici poprvé. V karanténě je nezávisle na něm hned několik dalších zastupitelů - koaličních i opozičních.

A v tom je právě potíž. Na odpoledne je svoláno řádné jednání zastupitelstva do hotelu Olšanka. Když se dívám na počet došlých omluvenek, budou řady zastupitelů řádně prořídlé.

Podobnou situaci řešili i v jiných městech. A minulý týden i na pražském magistrátu, kde si v souladu se stanoviskem Ministerstva vnitra hned na začátku odhlasovali úpravu jednacího řádu, aby zastupitelům v karanténě umožnili dálkový přístup formou videokonference. Fungovalo to dobře a zastupitelstvo touto cestou schválilo více jak stovku bodů.

Je to cesta, kterou se chceme vydat i my. Kolegové z odboru informatiky již ladí techniku na místě. Hned na začátek jednání chceme předložit zmíněnou úpravu jednacího řádu, která je navržena přesně podle zmíněného magistrátu. Jde v podstatě o jedinou možnost, jak si s postupující pandemií udržet možnost konat důstojná zastupitelstva. Další schůze zastupitelstva je naplánována na prosinec.

Otevřeně říkám, že koaliční strany nejsou schopny úpravu odhlasovat bez kooperace s opozicí. Zástupcům ODS a ANO jsme návrh řešení již představili. Jejich straničtí kolegové obdobné řešení podpořili i na úrovni magistrátu. Je to věc nepolitická, praktická a v těchto časech velmi potřebná.

Za mě je to jeden z nejdůležitějších bodů dnešního jednání.
(za foto děkuji Pavlu Vyhnánkovi)


Zpět na všechny aktuality