6. 5. 2021


Tohle byl taky dobrý kostliveček.

Víte, jak jsou ty tenisové kurty (v zimě nafukovací haly) před ZŠ Chelčického? Pamatuji si, že když jsem byl školák, bylo zde školní hřiště. No a v roce 2001 někoho na radnici napadlo, že by se to dalo "dobře" pronajmout. Smlouva byla uzavřena na 20 let a nájemné činilo neuvěřitelných 1000 Kč ročně!

Jenže tím ten příběh nekončí. Smlouva totiž obsahovala i jednu zajímavou klauzuli, která v případě že "u pronajatých pozemkových parcel nedojde ke změně územního plánu", prodlužuje se pronájem o dalších deset let. Tedy za tisícovku ročně až do roku 2031. Docela by mě zajímalo, jakou změnu územního plánu tehdy někdo nosil v hlavě.

Rok jsme jednali s nájemcem o ukončení této absurdní smlouvy a v podstatě jsme se připravovali na řešení soudní cestou. Nakonec jsme se však domluvili. Došlo k předčasnému ukončení nájemní smlouvy a uzavření dohody o vypořádání, na jejímž základě Praha 3 včera převzala do svého majetku veškeré vybavení sportovního areálu. Kolega Jan Materna (náš radní přes majetek) podepisuje na jedné z fotek předávací protokol.

Správu bude vykonávat příspěvková organizace Prahy 3 - SARAP. Pro stávající návštěvníky se v podstatě nic nemění. Jedním z cílů ale je, aby sportoviště ve větší míře sloužilo přilehlé ZŠ Chelčického a nedaleké ZŠ Lupáčova v rámci hodin tělesné výchovy.

Díky všem, kteří se na tomhle řešení podíleli.


Zpět na všechny aktuality