19. 2. 2021


Ráno jsme ve škole na Chmelnici otestovali žáčky první třídy antigenním testem na Covid-19. Chtěli jsme prověřit, jak je reálné testovat děti přímo ve školních lavicích. Záměrně jsme zvolili prvňáčky, protože u nich lze předpokládat, že budou potřebovat největší asistenci. A dopadlo to opravdu dobře.

  • Předem jsme zjišťovali souhlas rodičů. Z dvaceti rodin jsme měli osmnáct souhlasných reakcí.
  • Děti byly úžasné a podle instrukcí paní učitelky to zvládly takřka samostatně hned po příchodu do školy. Podotýkám, že u takhle malých dětí mě to opravdu mile překvapilo. Kdyby to dělaly pravidelně, nebude to trvat déle než 15 minut.
  • Nákaza se neprokázala u žádného z nich.
  • K testování jsme použili antigenní testy ze slin od českého výrobce. Jmenuje se to Saligen a výrobcem je Bakter Medical s.r.o. Nespornou výhodou je, že se nic nestrká do nosu či krku, což by se u dětí bezpochyby nesetkalo s velkým nadšením. Takto stačilo naslintat do malého trychtýřku a do deseti minut je výsledek k dispozici.

Celá akce proběhla v režii Prahy 3 a společnosti Aiomica. Odpoledne zveřejníme na Facebooku Prahy 3 reportážní video z celé akce. Děkuji dětem, rodičům a panu řediteli, že nám pomáhají prošlapat cestu. Za chvíli to bude rok, co se starší děti učí online a řešit potřeby školáků musí být priorita.
 


Zpět na všechny aktuality