7. 12. 2018

V loňském roce radnice zainvestovala do parkovacích senzorů před radnicí. Stalo se tak v rámci zavádění technologií Smart City, což je u politiků tradiční a oblíbené téma. Tehdejší radní přes dopravu před novináři slibovala, že se občanům výrazně usnadní návštěva úřadu.


Uvědomil jsem si jeden vtipný paradox. Shodou okolností jsou senzory zrovna na místech, kde si tehdejší vedení nechávalo stavět takovéto kužely. Parkovací místa se systematicky blokovala, aby byla volná pro členy rady. Přijde vám to snad smart?


Hned první den jsem vydal ostraze pokyn, aby kužely byly odklizeny a používaly se výlučně v případě svateb a mimořádných událostí. To bylo rychlé a snadné.


Ale co se těmi senzory v dlažbě (černé kolečko na obrázku) zatím vážně nevím. Na úřadě jsem nenašel nikoho, kdo by se získanými daty jakkoliv pracoval. Žádná aplikace Prahy 3, která by data jakkoliv vyhodnocovala, neexistuje. Navíc musím prověřit, zda existence senzorů není spjata s nějakými náklady na údržbu. A takových pomníčků je na radnici nespočet.


Zpět na všechny aktuality