14. 7. 2019


Tyhle fotky od sebe dělí 35 let. Obě jsou pořízené během návštěváku, kdy rodiče přijedou za svými dětmi na skautský tábor. A v obou případech se jedná o stejný oddíl z Prahy 3.

 

LUMTURO zde působí od roku 1982 (před revolucí pod hlavičkou Turistického oddílu mládeže - TOM). Perličkou je, že se už tehdy snažili navázat na kořeny komunisty zakázaného skautského střediska MAJÁK a proto svému oddílu dali název LUMTURO. V esperantu to znamená právě maják, což bylo malé tajemství a možná i trochu provokace. Oddíl začal ve sklepní klubovně v Žerotínově ulici, následně se stěhoval do Orlické a v současnosti má klubovnu v Nitranské.

 

Černobílá fotka je z roku 1984. Tehdy se tábořilo v Čikváskách u Semil. Sám jsem do oddílu ještě nechodil, jelikož mi bylo teprve pět. Ale na fotce jsem, protože jsme s rodiči přijeli navštívit staršího bráchu. Lumturákem jsem se stal až o pár let později. Barevná fotka je z této soboty. Tentokrát už v roli rodiče, který přijel za svým potomkem. Letošní tábor je nedaleko Bechyně.


Zpět na všechny aktuality