13. 5. 2020


Kdyby někdo přišel s nápadem, jak pro každého zajistit parkovací stání, byla by to pecka. Jenže ve městě, kde jsou na každé tři obyvatele registrovány dva automobily, jednoduché řešení neexistuje.

 

Hledáme skryté rezervy. A někdy dokonce ve spolupráci s Vámi. Například v ulici Ke Kapslovně bylo v modré zóně vyznačeno sedm nových parkovacích míst. S nápadem přišel místní obyvatel, kolega přes dopravu Ondřej Rut úpravu značení zadal a od začátku května to funguje. Další místa se uvolnila po demontovaných telefonních budkách. Ve Viklefově taková budka dlouhodobě zabírala jedno až dvě místa, a to v ní už dávno žádný telefon nebyl. Budka je pryč, už se tam parkuje, modré čáry se ještě domalují. Další místa připravujeme. Nicméně pokud byste ve svém okolí o takové rezervě věděli, napište. Buď mně a nebo ještě lépe přímo Ondřeji Rutovi.

 

Také pokračujeme s přípravou projektu obnovy podzemních garáží na Vinohradské. Ty vznikly ještě před válkou a s ohledem na havarijní stav teď už přes deset let zahálí. Do konce roku bychom měli mít stavební povolení, zahájení stavby se bude odvíjet především od financí. Jednou by se sem mělo vejít 70 automobilů a zhruba 15 motocyklů. Střecha má být zatravněna a zavlažována z retenčních nádrží.


Zpět na všechny aktuality