30. 11. 2020


Odpadu se vytřídí čím dál více. Jenže počet stanovišť na separovaný odpad roky stagnoval a na řadě míst kapacita nestačí. Ono to možná bude znít jako výmluva, ale opravdu není snadné zřídit v ulicích další. Zpravidla taková snaha narazí na odpor obyvatel v okolí, dojde k redukci parkovacích stání a také úklid kolem veřejných kontejnerů stojí dost peněz.


Proto jsme v posledním roce rozjeli projekt na rozšíření stanovišť na soukromé pozemky. Všem SVJ (a vlastníkům nemovitostí) byla nabídnuta možnost bezplatného zapůjčení nádob na papír, plasty a sklo. Popeláři vyvážejí nádoby z nově zřízených stanovišť ve vnitroblocích či z dalších míst v soukromé správě. Zatímco v polovině roku 2019 jsme měli na území Prahy 3 celkem 132 stanovišť, dnes jich díky tomuto projektu tomu máme 349. A pokud jste si nechali u vás v domě takové místo zřídit, můžete vynášet tříděný odpad klidně v papučích.


Navíc se s magistrátem podařilo vyjednat navýšení svozů veřejných stanovišť zhruba o 30 %. Každý kontejner je opatřený štítkem, kde můžete zjistit, v které dny bude vyvezen. Aktuálně tu máme zhruba 70 kontejnerů, které jsou vyváženy každý den či alespoň 6x týdně. Před rokem jich bylo pouze 10. Neříkám, že jsme v cíli. Říkám, že budeme pokračovat.
Kdybyste pro svůj dům takové stanoviště chtěli zřídit, kontaktujte prosím kolegu Pavla Hrocha na adrese Hroch.Pavel@praha3.cz.
Držte nám palce.


Zpět na všechny aktuality