14. 1. 2021

Situace kolem očkování se mění každým okamžikem. Přitom to dnes byl bezpochyby nejčastější dotaz na radnici. Intenzivní kampaň v médiích totiž u řady seniorů vzbuzuje obavu z toho, že něco promeškají a že se musí neodkladně registrovat. Nicméně až během zítřka (pátek) by měl být spuštěný státní rezervační systém (crs.uzis.cz), který nikdo z nás zatím neviděl a všichni jen doufáme, že opravdu bude fungovat.

Protože víme, že řada lidí v první vlně (nad 80 let) nevládne nad počítačem, zřídili jsme zelenou informační linku, kolegy jsme připravili na to, aby dokázali volajícím zprostředkovat registraci po telefonu a natiskli jsme informační letáky pro Prahu 3.

Dnes odpoledne jsme však obdrželi zprávu z Centrálního řídícího týmu, který nás informoval, že z důvodu ochrany osobních údajů linky zřízené městskými částmi nemohou k tomuto účelu sloužit a všichni mají používat výlučně linku státní (1221) či krajskou - tedy magistrátní 800 160 166. Sousedé prosím, pokud máte v okolí nějakého seniora nad 80 let a víte, že nepoužívá internet, zkuste mu ty nervy ušetřit a registraci s ním rovnou vyřešte v rámci sousedské pomoci. Nakonec to bude asi ta nejlepší cesta.

Současně se nám ozývá řada dobrovolníků z řad lékařů či zdejších zdravotnických zařízení. Máme domluveno několik organizací, u kterých bychom mohli zřídit lokální vakcinační místo. Nicméně takováto decentralizace zatím není dle Centrálního řídícího týmu možná.


Zpět na všechny aktuality