17. 12. 2021


+3 dalších

Tohle je krátká informace o činnosti protidrogového týmu v Praze 3. Abych řekl pravdu, nejraději bych byl, kdybych o takových věcech vůbec nemusel psát, ale před tímhle nelze zavírat oči. Je to poměrně aktuální téma.
Praha 3 spadá v oblasti potírání drogové problematiky pod Obvodní ředitelství policie Praha III. Zde byl vytvořen takzvaný TOXI TÝM, který od loňského roku podléhá vedení npor. Mgr. Bc. Milana Picka. Asi je všem jasné, že činnost státní policie nepodléhá řízení městské části, ale je odpovědná ministerstvu vnitra. Přesto se snažíme být v čilém kontaktu a vyměňujeme si informace.
Od ledna tohoto roku bylo na území Prahy 3 odhaleno 57 dealerů drog, dvě varny pervitinu a čtyři pěstírny marihuany. A to se nebavíme o nějakém amatérském pěstování několika "kytek" za oknem, ale o specializovaných pěstírnách s umělým osvětlením a dokonale propracovaným závlahovým systémem.
Čas od času se na mě jako na starostu obracejí lidé s nejrůznějšími informacemi a podezřeními týkajícími se této problematiky z jejich okolí. Nebráním se tomu býti v této věci prostředníkem. Nicméně uvádím mail přímo na zmíněného Milana Picka:
milan.picek@pcr.cz

Díky za spolupráci.


Zpět na všechny aktuality