28. 2. 2022

Sousedé, za uplynulé dva dny jsem od Vás dostal nespočetně nabídek různé pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny. Jak jsem psal již včera, sbírku ošacení hraček či hygienických potřeb bych rád přenechal institucím, které se tím dlouhodobě zabývají a jsou nám schopny dodat vytříděné věci podle specifických potřeb "našich rodin". Jsme v tomto ohledu dohodnuti s Šatníkem Praha - pro rodiny samoživitelů.

Ale jednu prosbu bych přeci jenom měl. Ti, kteří k nám přicházejí, mají zpravidla telefon číslem operátora z Ukrajiny. Ten telefon i nadále potřebují, protože pro ně představuje spojení s domovem.
Současně potřebují komunikovat s našimi úřady, chtějí si sehnat zaměstnání a potřebují být ve spojení s lidmi v ČR. Proto potřebují i telefon s číslem CZ operátora.

Pokud byste chtěli takto pomoci a máte tu možnost, můžete takový přístroj přinést do Infocentra Prahy 3 na Jiřího z Poděbrad (Milešovská 1​). Přístroje nemusí být nějaké drahé modely. I tlačítkový mobil zde dává smysl. Nicméně je nutné, aby byly v bezvadném stavu a pochopitelně i s nabíječkou. S ohledem na různé vrtochy starších mobilů, životnost akumulátorů a omezenou možnost poskytovat příjemcům nějakou technickou podporu by bylo ideální, kdyby se jednalo o přístroje nové či zánovní.

SIM karty potřeba nejsou, ty máme zajištěny od jednoho z operátorů sponzorským způsobem.

Díky moc!


Zpět na všechny aktuality