20. 6. 2019


Na úpatí Parukářky jsme si dnes s místostarostou Tomášem Mikeskou udělali malou oslavu. Praha se totiž opět stala vlastníkem významné části pozemků mezi Parukářkou a Pitterovou ulicí. Jsou to bezmála dva hektary. Tomáš je tvrdohlavý mezek a coby radní přes územní rozvoj všechny přesvědčil, aby je hlavní město koupilo v dražbě.

 

Celkem zašmodrchaný příběh se táhne od roku 2001. Pozemky byly ve vlastnictví Prahy. Jenže městská část se je rozhodla na 70 let pronajmout developerské společnosti, která tu měla vybudovat sportovní a rekreační areál. Nikdy k tomu nedošlo a místo toho Praha 3 uzavřela v roce 2006 s developerem další absurdní obchod. Pozemky směnila za jiné - výrazně menší a méně lukrativní. Tehdy z toho byl velký poprask. Oba obchody byly spojovány se špičkami místní ODS, která tehdy ovládala radnici (viz reportáž ČT z roku 2010).

 

V následujících třinácti letech se majetkové poměry pozemků opakovaně měnily. Vlastníkovi se dokonce podařilo část pozemků zastavět či rozprodat. Největší část ale nakonec skončila v exekuční dražbě a díky tomu se teď mohly vrátit do majetku Prahy.

 

Dražba proběhla předevčírem. Pozemky se opět vrací městu. Významné díky patří Tomáši Mikeskovi a radnímu pro majetek MHMP Janu Chabrovi! A také díky paní Evě z nedaleké prodejny květin Studio eflower, která nám tu dnes pomohla vytvořit krásnou zahradní atmosféru. Bude tady park!


Zpět na všechny aktuality