16. 2. 2021

Dnes ráno vydalo Ministerstvo vnitra "Informace pro obce ve věci konání zasedání zastupitelstev obcí" v návaznosti na nouzový stav vyhlášený během nedělního večera. Oproti opatřením, která byla platná v uplynulém roce, je zde jedna zcela zásadní změna. Zastupitelstva se nemohou konat v době mezi 21:00 a 5:00 následujícího dne. Tento další a zcela chaotický pokyn vlády jde nečekaně proti zaběhnuté praxi, kdy jednání městských zastupitelstev začínají odpoledne (zastupitelé svou funkci vykonávají po návratu ze zaměstnání) a prakticky nikdy za uplynulé dva roky neskončilo dříve než pozdě v noci. Dnešní jednání Zastupitelstva Prahy 3 bylo řádně svoláno na dnešní odpoledne již před čtrnácti dny.

Během dopoledne jsem se proto spojil s předsedou největšího opozičního klubu Alexanderem Bellu a společně jsme začali řešit, jak se s touto situací vypořádat. Jistě, dva roky se spolu při jednání zastupitelstev utkáváme jako soupeři. Nicméně v době naprostého vládního chaosu, kdy se instrukce samosprávám vydávají až zpětně po vyhlášení nouzového stavu a v situaci, kdy se opatření mění ze dne na den, se spolu dokážeme domluvit.

Dohodli jsme se, že se na místě zasedání zastupitelstva sejdeme předem, společně přepracujeme program tak, abychom vše stihli v požadovaném čase do 21:00. I když jsme každý jiný, jde nám o to, aby v této komplikované době alespoň Praha 3 byla řízena lépe než stát. Díky za to.


Zpět na všechny aktuality