4. 12. 2019

Možná jste si všimli, že letošní trhy na Jiřáku nejsou tak pompézní jako v minulosti. Dostal jsem od Vás i několik stížností.


Dovolím si krátké vysvětlení. Na radnici mělo pořádání podobných akcí vysokou prioritu. Každoročně se tímto způsobem utrácely milióny korun. Bohužel se to dělo i v době, kdy hospodaření radnice opakovaně končilo v záporných číslech. Například rok 2018 pro radnici skončil ztrátou 150 mil. korun. Hospodaření obce bylo zcela závislé na příjmech z prodeje obecních bytů. Proto nepopírám, výdaje jsme se rozhodli citelně omezit.

 

Současně myslím, že zklidnění náměstí není ke škodě. Oproti loňsku jsme zcela vyklidili točnu před kostelem, která se během loňských Vánoc stala nevzhledným odkladištěm dodávek. Máme pořádný vánoční strom. Celoročně zde jsou stolky a židličky k posezení - množství ještě časem doplníme. Jsme domluveni s panem farářem, že místo obvyklého podia můžeme využít obloukové schodiště před kostelem, kde vystoupí sbor. Celý adventní program je k dispozici na stránkách Prahy 3.


Přeji pěkné adventní dny.


Zpět na všechny aktuality