22. 4. 2020


Včera jsem dostal řadu dotazů na tuhle záplatu v Boleslavské ulici. Díra byla vybrána, dlažba odvezena a nahrazena asfaltovou záplatou. A já se tomu poprasku ani nedivím, protože takovéhle záplaty tu vídáme často. Mám k tomu následující.

 

1) Ono se to často neví, ale naprostá většina chodníků a prakticky všechny vozovky nejsou svěřeny Praze 3. Tyto opravy organizuje magistrát prostřednictvím své organizace Technická správa komunikací. Městská část opravy nefinancuje a ani o nich není předem informována.

 

2) Když nás někdo na takovéto záplatování upozorní, mnohdy zasíláme dotaz na TSK a chceme vysvětlení. V 99 % případů dostaneme reakci, že se jedná o provizorní řešení s cílem co nejrychleji zajistit sjízdnost a teprve následně se provádí definitivní oprava. To, že tady máme řadu míst, kde takováhle záplata zůstává roky, to asi všichni víme. Nicméně na TSK teď už vědí, že se to v Praze 3 začalo více hlídat a z mojí zkušenosti vím, že se na ta místa zpravidla skutečně vrací.

 

3) I v tomto případě jsem si vyžádal stanovisko TSK. Dle očekávání jsme obratem dostali ujištění, že se jedná o provizorní řešení – mail přikládám jako obrázek. Pánové mě mimochodem telefonicky upozornili, že dodavatelské firmy teď řeší poměrně velký výpadek pracovníků na dělnických profesích. Nicméně dlažební kostky mají uschované a definitivní oprava by měla proběhnout v řádu měsíců.

 

A na závěr ještě jednu věc. S TSK jednáme o možnosti, abychom měli přístup do systému s databází všech drobných oprav na území Prahy 3. Cílem je efektivní kontrola z naší strany. Zatím to prý není z technického hlediska možné, ale příslib máme a prezentovali nám jakousi demoverzi.


Nicméně hlášení podávaná prostřednictvím Prahy 3 již sami důkladně evidujeme v rámci služby Čistá Trojka. Každá díra je zde zdokumentována a u TSK urgována, dokud nedojde k řádné opravě. Pokud tedy chcete takový problém nahlásit, můžete na www.cistatrojka.cz prostřednictvím funkce "Závady chodníků a komunikací".

 

Konec hlášení


Zpět na všechny aktuality